Nie działa opcja Uruchom polecenia


(system) #1

Witam. Właśnie jestem po świeżej instalacji Visty HP Premium i mam taki problem, że nie mogę przez opcję Start -> Uruchom wywołać żadnego polecenia. Za każdym razem wyskakuje mi okienko, że nie znaleziono takiego pliku.

27766883.jpg

nadmieniam, że poprzednim razem jak miałam Vistę to bez problemu się te polecenia uruchamiały. A uruchomić je muszę do zmiany ustawień kontroli konta użytkownika czy też kosza na pulpicie. Czytałam o tym na forum, ale raczej nie znalazłam konkretnego rozwiązania tego problemu.


(Dritone) #2

Rozwiązanie jest proste: domowe edycje Windows Vista nie obsługują tych skrótów, konsolę GPO wywyołasz jednak z panelu sterowania (System i zabezpieczenia/Narzędzia administracyjne).


(system) #3

To czemu wcześniej mi to działało?

W okienku narzędzi administracyjnych nie bardzo łapię, gdzie to może być (szukam szablony administracyjne)


(Dritone) #4

Pojęcia nie mam (jeśli to było na tej samej edycji, czyli HP)... Zerknij sobie tutaj >> http://www.microsoft.com/poland/technet ... 85_01.mspx (artykuł już leciwy, ale powinnaś znaleźć tutaj powiązania z zakresu "gdzie i co" szukać :wink: ).


(system) #5

Ale mnie wlasnie gpedit rowniez nie dziala...polskie znaki tez


(Dritone) #6

gpedit to przystawka zarządzania komputerem, a to chyba ci działa? :slight_smile: O co chodzi z tymi polskimi znakami, bo rozumiem, że masz układ klawiatury ustawiony na angielski? W takim wypadku musisz zmienić na polski programisty.


(system) #7

Klawiaturka już działa. Jeśli chodzi o gpedit to niestety nie działa mi. Również wyskakuje ten sam komunikat. Praktycznie żadna komenda .msc nie chce się uruchomić.


(Dritone) #8

Jak mówiłem wcześniej, do wszystkich tych ustawień dostaniesz się z poziomu zarządzania komputerem (PPM na Komputer i Zarządzaj), potem szukaj (artykuł, który ci podesłałem może być nieco pomocny, choć sam dokładnie już nie pamiętam jego zawartośći, bom pisał go parę lat temu :oops: ).


(system) #9

Artykuł nie pomógł mi, ponieważ w Narzędziach administracyjnych nie mogę odnaleźć okna szablony administracyjne. To co pokazujesz w artykule jest uruchamiane za pomocą gpedit.msc a ja nie mogę tego tak uruchomić. Potrzebuję innego sposobu dostania się tam.


(Dritone) #10

Spróbuj w ten sposób :arrow: http://www.windowsreference.com/windows ... e-edition/


(system) #11

Nie pomogło :confused:


(Dritone) #12

No to poddaję się :frowning:


(Piotrkijak) #13

Uruchom wiersz poleceń(kliknij start, wpisz w wyszukiwarkę cmd, kliknij ppm i uruchom jako administrator), wpisz komendę sfc /scannow i naciśnij enter.


(Reksio009) #14

Przecież już na samym początku jest rozwiązanie problemu. Domowe wersje Windows nie posiadają przystawek administracyjnych w tym gpedit.msc W domowych wersjach trzeba użyć softu dla adminów od MS albo ręcznie nakładać restrykcje poprzez rejestr.


(system) #15

Próbowałam przez rejestr, ale nic to nie dało. A o jakim oprogramowaniu dla adminów piszesz?

Do czego to ma służyć? Do jakiegoś skanowania?


(Semtex) #16

  1. W tej komendzie jest błąd, spacja miedzy sfc a slash, nawet gdyby zostało to wpisane w CMD to zwróci błąd, prawidłowo wygląda to tak sfc/scannow.

Prawidłowe użycie tej komendy odbywa się na podniesionych prawach Admina, czyli uruchamiasz CMD przez prawo klik na CMD i wybierasz opcję "Uruchom jako Administrator".

  1. Ta komenda służy do naprawy spójności plików systemowych, nie jestem do końca przekonany czy w Twoim wypadku odniesie to zamierzony skutek.

(Piotrkijak) #17

Dobrze tak jest... Jak wpisuję z spacją i jakoś działa. Ja też nie jestem pewny czy zadziała, ale moje zdanie jest takie, że warto wszystkiego próbować. :wink:


(system) #18

Co do gedit.msc to udało mi się kosz usunąć tak po prostu ppm. No cóż, trudno, najwyżej następnym razem wgram wersję Ultimate i chyba nie będzie takiego problemu.


(Dritone) #19

Gdzieś na Sieci znalazłem również solucję, która opisuje co skopiować z wersji Ultimate/Enterprise/Business, aby to normalnie działało... Poszperaj w guglach :wink:


(system) #20

Oj, niestety takiego czegoś to ja nie znajdę. Nawet nie wiem jakby to nazwać w wyszukiwarce. Jedynie takie coś mi się wyświetliło, ale to nie to... http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... 9cea128776 Jeśli coś znalazłeś to podziel się linkiem.