Nie działa Opera 24

Witam, mam trudny do rozwiązania dla mnie problem z zawieszającą się nową Operą 24. W miare stabilnie działa mi tylko wersja 11.62 Opery, nowsze zawieszaja się.  Po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu działa parę sekund, zaraz potem pojawia się ten problem. Po zamknięciu i ponownym uruchomieniu znów przez chwilkę działa i znów zawieszenie. Nie pomaga reinstalacja czy wyczyszczenie np.  cookies. Jeszcze gorzej jest z Explorerem, tam chwila działania wywołuje cram dumps i konieczność ponownego uruchomienia komputera. Jest to dość istotny problem ponieważ stara wersja Opery działa dość wolno i też nie jest zbyt stabilna. Posiadam laptop Lenovo, windows 7, Intel Core i3-2350M CPU(malpa)2.GHz30,64 bit, kartę AMDRadeon HD 6370M. nie wiem co może być tego przyczyną.

Podłączę się, też mam problem z operą.Zainstalowałem najnowszą operę (wersja 24.0.0.1558.53), pobierając ze strony opera.com taki plik, włącza się go i pobiera i instalke się wtedy przeglądarka. mam takie problem że klikam w jakiś link ze szybkiego wybierania to mi się nie ładuje strona, albo jak wpisuje adres strony to nie widać że się pisze i jak zatwierdzę enter to też nie wchodzi strona. Ale jest taki bajer że jak zminimalizuję okno przeglądarki to te strony są otwarte. Czego tak jest ? Miałem zainstalowaną tą przeglądarkę wcześniej w taki sam sposób i było wszystko OK, pojawiły się problemy, to odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz i nadal lipa :frowning:

a inne przeglądarki też wam źle działają lub komputer ?

Opera w wersji 11.62 działa mi poprawnie, natomiast z innymi przeglądarkami jest gorzej. W Mozilli  pojawia się podobny problem, choć jest o tyle lepiej, że po ponownym uruchomieniu  przez jakiś czas działa.  Gorzej jest z Explorerem, tam chwila działania wywołuje cram dumps i konieczność ponownego uruchomienia komputera. Sam laptop działa poprawnie, inne programy również nie wywołują problemów, przy czym czasem przy włączonej nawet Operze 11.62 dochodzi do zawieszenia systemu. Jeżeli przeglądarka nie jest włączona, a inne programy multimedialne chodzą, żaden problem nie występuje. Nie mam pojęcia co jest tego powodem, ale uinemożliwia to korzystania tak naprawdę z komputera. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

-ile masz ramu?

-wyczyść z kurzu radiator na procesorze

-zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware i zrób pełny skan

-zrób screenshot z programu CrystalDiskInfo

-posiadasz antywirusa, jakiego?

Mam 4 GB, posiadam Comodo, przeskanowałem Malwarebytes i nin nie znalazł. 

Załączam screenshot z  CrystalDiskInfo. Wiem, że wykazuje brak miejsca na realokowane sektory i td ale sprawdzany był w dwóch róznych serwisach i podobno istniejące uszkodzenia są mniej poważne niż wykazuje program, a stan żywotności nie zmienia się od 7 miesięcy. 

post-265538-0-71972900-1410623917_thumb.

a grasz w jakiś gry zawieszają się, lagują, czy też filmy?

przeinstaluj windowsa i wyczyść radiator z kurzu

 

jeśli wyczyścisz, przeinstalujesz windowsa, karta nie powoduje zawieszek, to zostaje już tylko dysk do wymiany :slight_smile:

Ani filmy ani gry nie powodują zawieszania się, dlatego trochę to mnie dziwi, jeśli nawet jest uszkodzony dysk, to dlaczego nie powoduje innych problemów, nawet gdy równocześnie włącze pare gier i filmów. Boję się wyczyścić radiatora ponieważ laptop jest jeszcze na gwarancji, nie chcę go otwierać.

ok no możesz nie czyścić bo jeśli by przez kurz przegrzewał by się procesor to odczuł byś to nie tylko przy przeglądarkach.

Spróbuj odinstalować comodo i sprawdzić czy dalej się zawieszają, jakie masz programy w auto-starcie daj listę znajdziesz ją w CCleaner

Ja na twoim miejscu przeinstalował bym windowsa, zainstalował najnowsze sterowniki do grafii i nie instalując nic więcej zainstalował bym przeglądarkę

Czasem naprawa internet explorer naprawia inne przeglądarki. http://support.microsoft.com/mats/ie_performance_and_safety/pl

 

Kliknij w linka zaawansowane, pobierz i uruchom narzędzie.

U mnie firefox działa dobrze, tylko opera taka nawala :confused:

Niestety nie mogę przeinstalować windowsa ponieważ nie mam płytki, na laptopie już był zainstalowany w momencie kupna. Skorzystałem z CCleaner, wyczyściłem, ale mam teraz problem z ponownym uruchomieniem CCleaner, aby go uruchomić po wyjściu muszę ponownie instalować.

Czy zaktualizowany system i jest najnowszy internet explorer z pakietem zabezpieczeń z Windows Update?

O ile nie skasowałeś recovery, to zawsze możesz podczas uruchamiania (F8) wywołać menu uruchamiania i wybrać naprawę systemu z recovery. Gdy to nic nie da, to zawsze można zabezpieczyć ważne dane i uruchomić przywrócenie systemu z recovery, do fabrycznych ustawień.

 

CCleaner - to z linka bezpośredniego Wszystkie wersje, pobierz wersję portable. Nie trzeba instalować. Chyba nie zmieniasz mu ustawień?

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

 

Miałeś zacząć od fix it z microsoft.

  Skorzystałem z http://support.microsoft.com/mats/ie_performance_and_safety/pl i problem z internet explorerem minął. Dalej natomiast wadliwie działa (zawiesza się) Mozilla i wersje Opery ponad 12.17.

odinstalowałeś comodo ?

Odinstalowałem Comodo, Opera 24 dalej nie działa, natomiast inne przeglądarki płynnie (tzn. Opera 12.17 i Internet Explorer). Mozilla czasem się zawiesza, choć jest znacznie lepiej niż było. Zainstalować ponownie Comodo, czy może jakisz inny w zastępstwie program?

zainstaluj tą opere http://get.geo.opera.com/pub/opera-developer/25.0.1614.5/win/Opera_Developer_25.0.1614.5_Setup.exe

ja jej czasem używam i działa dobrze

Zainstalowałem i przez chwilę działała dobrze, a później zaczęła się zawieszać. W takiej sytuacji zamykam i ponownie uruchamiam, i znów przez chwilę działa. Nie mam pojęcia co może być tego powodem, skoro wcześniejsze wersje działają, jak również teraz Explorer.