Nie działa Outlook po usunięciu Opery

Dotychczas jak odbierałem pocztę za pomocą Outlooka klikałem na skrót “e-mail” na pulpicie. Uruchamiał mi się Outlook i normalnie odbierała się poczta. Problem zaczął się gdy odinstalowałem Operę. W tym momencie jak klikam na skrót “e-mail” na pulpicie to pojawia mi się okienko do wyboru programu tak jakby wybierała się automatycznie opcja “otwórz za pomocą”.

W menu start też mam skrót “e-mail”, ale w tej ikonie było też napisane “Opera”. Wywnioskowałem więc, że Opera musiała być jakąś połączona ze skrótem “e-mail” i ją zainstalowałem w tej samej lokalizacji w jakiej była wcześniej zainstalowana. I rzeczywiście - ikona skrótu “e-mail” na pulpicie zamieniła się na symbol Opery, ale po uruchomieniu go uruchamiał się nie Outlook, ale Opera i nie chciała w żaden sposób ściągać mojej poczty.

Jak przywrócić normalne funkcjonowanie tego skrótu? Przeszukując dysk znalazłem program do edycji książki adresowej, który wyświetlił mi wszystkie adresy e-mail moich znajomych, ale nie znalazłem pliku uruchomieniowego Outlook Express.

Kliknij ppm na ikonie, będzie tam ścieżka do programu. Ew parametr.

Jeśli odinstalujesz operę, próbowałeś wybrać inną przeglądarkę z otwórz za pomocą ? :slight_smile:

Tak: wyskakuje błąd, że przeglądarka odwołuje się do nieprawidłowego adresu URL.

Przeglądarka próbuje jakby uruchomić lokalizacje skrótu “e-mail” na moim komputerze jak adres internetowy.

Nic nie rozumiem z twojej wypowiedzi :))

Zrobimy inaczej, przeczyść komputer ccleaner’em :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html (rejestr + pliki tymczasowe)

A następnie uruchom instalację office, po czym zamiast odinstaluj / instaluj etc wybierz napraw.

Rozwiązanie okazało się proste. Trzeba było uruchomić Ostawienia Internetowe (dostępne poprzez Panel Sterowania lub opcje Internet Explorera) i tam w zakładce Programy na liście rozwijalnej “Poczta e-mail” wybrać Outlook Express (zaznaczoną miałem Operę).