Nie działa pakiet w sublime pod Linuksem

Witam serdecznie, chciałbym uruchomić plik html lub php za pomocą sublime-text 3 jak na tym filmie.


Niestety żadne wpisy znalezione z sieci mi nie działają, jedynie przeglądarka się otwiera z pustym oknem przy niektórych.
// nie działa
{
	"shell_cmd": ["open", "-a", "/usr/bin/chromium -incognito", "$file"]**
}

//otwiera tylko przeglądarkę
{
    "shell_cmd": "/usr/bin/chromium -incognito"
}
 
//z dopiskiem $file
{
    "shell_cmd": ["/usr/bin/chromium -incognito", "$file"]
}
 
//próbowałem też tak
{
    "shell_cmd": "/usr/bin/chromium -incognito", "$file"
}
 
//oczywiście opcja incognito nie przeszkadza, sprawdzałem i bez niej

Działa nawet bez zabawy w ściezki:

{
	"shell_cmd": "firefox $file"
}

Tyle, że wali po konsoli sublime 2 błędy z FF - coś o motywach.

Edycja:
Jeszcze lepiej zrobić np tak (gdy masz postawiony serwer na localu):

{
	"shell_cmd": "firefox http://localhost/$file_name"
}
1 polubienie

Tak działa, ale wygodne to nie jest. Bardziej chciałem to jakoś zautomatyzować, aby za każdym razem nie zmieniać pliku ~/.config/sublime-text-3/Packages/User/chromium.sublime-build. Jest około 10-ciu darmowych edytorów i IDE, a żaden z nich nie potrafi tak łatwo ułatwić pracy jak PHPStorm. Developerzy nie wiedzą jak to skopiować z lepszych narzędzi.

Ale czemu miałbyś zmieniać plik? Chcesz inne pliki otwierać czy inne przeglądarki?
Z tego co widziałem, to można sobie dodać kilka takich narzędzi - być może nawet przypiąć każde pod inny skrót klawiaturowy. Natomiast jeśli chodzi o pliki, to pod zmienną $file masz pełną ścieżkę lokalną, używając $file_name masz samą nazwę pliku z edytora, więc możesz sobie na początku polecenia dopisać adres hosta (jak w przykładzie wyżej). Są też inne zmienne posiadające chociażby samą ścieżkę katalogu. Pełna lista tutaj:
https://www.sublimetext.com/docs/3/build_systems.html

Mi bardziej chodziło o coś w stylu Brackets, otwieram w nim katalog z przykładami i mogę uruchomić serwer przeglądarki na każdym pliku html, do skryptów js mam wtyczkę code runner.