Nie działa płyta

Kupiłem płytę Acer G43T-AM4 v.1.0 , jak podawał sprzedawca płyta obsługuje pamięć DDR3 do 16 GB , po podłączeniu płyta wydaje ciągły sygnał dźwiękowy , sprawdziłem że to błąd karty graficznej lub pamięci ram, grafiki używam zintegrowanej więc to raczej odpada , płytę zareklamowałem i dostałem druga gdzie sytuacja się powtórzyła . Używam pamięci Goodram DDR3 1333mhz 4GB PC3 - 10600 DIMM (GR1333D364L9S/4G) oraz CORSAIR psd34g13332 4GB 1333MHZ . Pamięć wpinalem osobno jak i razem pod różne sloty , resetowalem także bios przez wyjęcie baterii . Co może być przyczyną że płyta nie działa ?

Albo uszkodzona, albo to firmówka i wymaga dedykowanych pamięci w/g specyfikacji Acera.

4 x 240-pinowe gniazda DDR3 DIMM Obsługa pamięci DDR3 1333/1066 MHz z pamięcią typu non-ECC, bez buforowania (maks. 8 GB)

Teoretycznie powinny działać?

I nie kupuj płyt OEM, bo są problemy i to wielki szajs.

Update biosu pewnie się kroi :wink: Te mobasy tak mają, są kapryśne z pamięciami.

Czyli żeby pamięci działały muszę zaktualizować bios ? To pomoże ?

A jak zaktualizujesz bios, jak płyta martwa, chyba, że serwis?

Uszkodzona raczej nie jest bo dostałem druga w ramach wymiany gdyż z poprzednią był taki sam problem więc myślałem że jest uszkodzona .

To są leżaki magazynowe i nawet nowe mogą być niesprawne - tu nie ma reguły.

Oddaj i kup normalną.

Fakt, gwarancji, że ruszy nie ma. Spróbować można. Wsadź jakąś 1-gigówkę, obojętnie co, byle tylko poszła i flasz przejdzie spokojnie. Gdzieś na tomshardware było o tych mobasach. Obie wersje wariują z ramami. Ludzie pisali, że po zmianie biosu im się uspokoiło. Spróbować nie zaszkodzi. Zawsze można wrócić do poprzedniej wersji i potem mobo oddać.

Należy użyć pamięci 2GB 2R8 1066 lub 1333 (dwustronne) max 8GB.

Płytę po konsultacji ze sklepem zwróciłem płytę. Okazało się że obsługuję pamięci DDR3 PC3-8500u a na 10600 nie chciała działać.