Nie działa poprawnie klawiatura

Witam mam problem z moją klawiaturą. natomiast podczas użytkowania normalnie działa itp. ale czasami jest problem że albo pół klawiatury nie działa czyli np spacja oba controle, alty, enter, backspace itp. Czasami jest tak że nie moge pisać wogóle np klikam na „a” i odrazu mi sie robi „ą”

Bywa tak, jak stara klawiatura lepi się pod klawiszami. Trzeba czyścić jak się da. Ja to daję kroplę oleju wazelinowego na płaski pędzelek i czyszczę. Potem kupon totka wzdłuż pod klawiszami przesuwam, w poprzek końcówkami karteczek notesika - samemu trzeba opanować.
Mam małą klawiaturę 4Atech już ponad 12 lat i przeżyła kilka komputerów.

Pewnie te A4Tech jest wytarty na połysk. .

Czy klawiatura jest w laptopie, czy stacjonarnym komputerze?

A nie prawda. A4Tech wyraźna, z 2008 roku, a w laptopie acer 2010 są wytarte litery z najczęściej używanych klawiszy. Nazbierało mi się złomu w domu.
Jak coś czyste, to i ma połysk.
Co do tematu - w laptopie wymienia się klawiaturę bezproblemowo w takich sytuacjach, gdy się zlepi, ale to słychać przeraźliwy pisk. Żona zalała kawą ze śmietanką i już mam doświadczenie. Co innego jest klawiatura komputera, która nie jest podgrzana, tak, jak z laptopa. Wszystko zależy od stopnia zalania. Czasem czyszczenie wystarczy, a czasem trzeba kupić nową klawiaturę i zmienić nawyki.