Nie działa prawy głośnik!

Przed chwilą zauważłem że nie działa prawy głośnik. Co się mogło stać? Jak to naprawić?

Sprawdź kabelek sygnałowy, czy jest dobrze dociśnięty.

Co to za głośniki?

Może się po prostu spalił.

Zobacz czy w Panelu sterowania > Dźwięki, mowa i urządzenia audio > Dźwięki i urządzenia audio > głośność urządzenia --> zaawansowane > głośność główna i zobacz czy tam nie masz przesuniętego suwaka “balans” na stronę lewą. Powinien on być na środku. Sprawdź jeszcze dobrze kable od głośników.

Kable są dobrze. Ale to raczej nie możliwe że kabel bo to lewy głośnik podłącza się do prawego czyli działający do niedziałającego. Suwak jest na środku, sprawdzałem już kilka razy. A nawet jak przesune suwak w prawo to i tak dzwięk jest całkiem po lewej stronie. Nie wiem co to za model głośnika.

Podłącz ten niedziałający głośnik pod wyjście działającego czyli jak niedziałający to lewy to podłącz go pod wyjście prawego. Jak nie będzie działać to głośnik jest spalony.

Że jak? Znaczy sie ja źle powiedziałem. Mam prawy głośnik na którym są przyciski BASS i POWER (które są włączone oczywiście), do tego głośnika można podłączyć kabel od zasilania do prądu oraz są przymocowane NA STAŁE 2 kable, jeden idzie do lewego działającego głośnika a drugi do kompa się podłącza. No to jak mam to zrobić?

Brakuje mi pomysłów… :frowning: Podaj może jaką masz karte dźwiękową?? To podamy Ci najnowsze stery do niej i jak dalej nie będzie działać to chyba się spalił poprostu.

Nie mam karty dzwiękowej, głośniki są podłączone do płyty głównej M2V-TVM. Stery mam najnowsze bo niedawno wymieniałem prcesor, co za tym idzie Windows i ściągnąłem stery najnowsze.

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 21:17 został dopisany post przez K/lMIL

W sumie to wiadomość spalenia głośnika mnie cieszy bo wreszcie mi starzy kupią jakieś super fajne głośniki xD

Czy te głośniki są nowe? Jeśli tak, możliwe, że po prostu coś z nimi nie tak i trzeba je wymienić.

Powiedz który działa(ten w którym masz regulację czy “pusty”?).Jeśli możesz odkręco obudowy głośników i sprawdź czy kabel się nie naderwał(ten łączący oba głośniki).Możesz też poruszać kablem(mógł się nadłamać).

Nie działa ten z regulacją. Jak co to odkręce w nocy jak starzy bedą spac xDD

Nie działa główny, a poboczny działa?Dziwne.

Sprawdź te kabelki.

Może jeszcze poruszaj wtyczką przy kompie(kable mogły się nadłamać i tam).