Nie działa prawy głośnik!

(K/lMIL) #1

Przed chwilą zauważłem że nie działa prawy głośnik. Co się mogło stać? Jak to naprawić?

(Cosik Ktosik) #2

Sprawdź kabelek sygnałowy, czy jest dobrze dociśnięty.

(system) #3

Co to za głośniki?

Może się po prostu spalił.

(adam749) #4

Zobacz czy w Panelu sterowania > Dźwięki, mowa i urządzenia audio > Dźwięki i urządzenia audio > głośność urządzenia --> zaawansowane > głośność główna i zobacz czy tam nie masz przesuniętego suwaka "balans" na stronę lewą. Powinien on być na środku. Sprawdź jeszcze dobrze kable od głośników.

(K/lMIL) #5

Kable są dobrze. Ale to raczej nie możliwe że kabel bo to lewy głośnik podłącza się do prawego czyli działający do niedziałającego. Suwak jest na środku, sprawdzałem już kilka razy. A nawet jak przesune suwak w prawo to i tak dzwięk jest całkiem po lewej stronie. Nie wiem co to za model głośnika.

(adam749) #6

Podłącz ten niedziałający głośnik pod wyjście działającego czyli jak niedziałający to lewy to podłącz go pod wyjście prawego. Jak nie będzie działać to głośnik jest spalony.

(K/lMIL) #7

Że jak? Znaczy sie ja źle powiedziałem. Mam prawy głośnik na którym są przyciski BASS i POWER (które są włączone oczywiście), do tego głośnika można podłączyć kabel od zasilania do prądu oraz są przymocowane NA STAŁE 2 kable, jeden idzie do lewego działającego głośnika a drugi do kompa się podłącza. No to jak mam to zrobić?

(adam749) #8

Brakuje mi pomysłów... :frowning: Podaj może jaką masz karte dźwiękową?? To podamy Ci najnowsze stery do niej i jak dalej nie będzie działać to chyba się spalił poprostu.

(K/lMIL) #9

Nie mam karty dzwiękowej, głośniki są podłączone do płyty głównej M2V-TVM. Stery mam najnowsze bo niedawno wymieniałem prcesor, co za tym idzie Windows i ściągnąłem stery najnowsze.

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 21:17 został dopisany post przez K/lMIL

W sumie to wiadomość spalenia głośnika mnie cieszy bo wreszcie mi starzy kupią jakieś super fajne głośniki xD

(Zybartek) #10

Czy te głośniki są nowe? Jeśli tak, możliwe, że po prostu coś z nimi nie tak i trzeba je wymienić.

(Lukaszk 89) #11

Powiedz który działa(ten w którym masz regulację czy "pusty"?).Jeśli możesz odkręco obudowy głośników i sprawdź czy kabel się nie naderwał(ten łączący oba głośniki).Możesz też poruszać kablem(mógł się nadłamać).

(K/lMIL) #12

Nie działa ten z regulacją. Jak co to odkręce w nocy jak starzy bedą spac xDD

(Lukaszk 89) #13

Nie działa główny, a poboczny działa?Dziwne.

Sprawdź te kabelki.

Może jeszcze poruszaj wtyczką przy kompie(kable mogły się nadłamać i tam).