Nie działa program Nahimic po reinstalacji systemu

Wczoraj zrobiłem kilka prób z instalacją na czystym systemie i niestety dalej klapa :frowning:
Pojawił mi się lekko mały problem z MS Store. Panel Realtek nie chce się zainstalować ze sklepu. cały czas wyskakuje błąd. Panel Nahimic się instaluje, ale jak chcę zrobić to zgodnie z „ich polityką” to niestety, nie ma na tą chwilę takiej opcji.
Według polityki MSI całą procedurę musze wykonać ręcznie, ale niestety nawet po wykonaniu wszystkiego pojawia się kilka niewiadomych: Przy instalacji Intel SST musze ręcznie zainstalować wszystkie pliki inf. jak robię instalację na czystym systemie tzn.: instalacja bez internetu + sterowniki Audio bez internetu to dla wszystkich inf po wykonaniu zadania wyskakuje operacja zakończona sukcesem. W drugim przypadku gdy wykonam instalację z włączonym internetem i część sterowników zainstaluje się sama z Windows Update musze wykonać operację ręcznie - usuwanie, czyszczenie, odinstalowywanie etc… po tych zabiegach dla 2ch plików Intel SST nie wyskakuje: „operacja zakończona pomyślnie” - zupełnie nic się nie pokazuje.

Powracając do MS Store, MSI Center, MSI Help Desk, panel Nahimic, wszystko idzie jak po maśle. Niestety w przedostatnim kroku czyli instalacja ręczna Realtek Audio Control, jest błąd i nie można zainstalować panelu. Sprawdziłem szczegóły błędu i wynika z nich, że apka nie znalazła miejsca gdzie ma się zainstalować w sensie tak jak by nie widziała sterowników i nie wiedziała co ma ze sobą zrobić. Ma to pewien sens. Po wykonaniu wszystkich kroków ręcznych z instalacją ikona głośnika w zasobniku po prawej jest cały czas przekreślona. Dopiero jak WU wykona kroki i zainstaluje swoje sterowniki + app Realtek(ta co jest w MSstore, ale nie da się jej zainstalować) to pojawia się ikona głośnika i wszystko działa - ale jak z puszki :confused:

Czy BIOS w tym przypadku będzie miał znaczenie? Wiem, że odpowiada za wszystkie podzespoły, ale czy jest możliwa aż taka integracja pomiędzy kompilacja windowsa, a wersja biosu?

Sprawdziłem wczoraj stronę Nahimic, zastanawia mnie kiedy był update strony, bo nie znalazłem u nich na Nahimic 2+ ani Nahimic3 informacji, żeby sterowniki/apka wspierały Katana GF66, po prostu nie ma. Firma wspiera GF63, a później z tego co pamiętam ~GF75.

Ściągnąłem wczoraj W11 na pendrive, ale po sprawdzeniu strony Nahimic, grubo się zastanawiam czy jest sens instalacji, jeśli sterowniki nie wspierają tego modelu laptopa…

Popróbuj inaczej.
Na czystym systemie bez internetu zainstaluj tylko sterowniki czipsetu i włącz internet.
Na tę chwilę nie instaluj niczego więcej ze strony MSI.
Poczekaj, aż system zaciągnie z automatu sam sterowniki Realteka.
Za jakąś chwilę powinien zaciągnąć automatycznie ten panel Realteka ze sklepu i przynajmniej u mnie dał komunikat, że potrzebny jest jakiś dodatkowy składnik, na który trzeba dać zgodę.
Jeśli nie zaciągnie z automatu to spróbuj sam ręcznie - jeśli wszystko będzie OK to da się normalnie otworzyć.
Jeśli zadziała ci ten panel Realteka ze sklepu dopiero wówczas zainstaluj te sterowniki Nahimic i panel Nahimic ze sklepu Microsoftu.
Ten panel Nahimic zadziała tylko, jeśli będziesz miał poprawnie zainstalowany ten panel Realteka.
I inaczej co jest, kiedy na czystym systemie instalujesz sterowniki Realteka i Nahimic, ale te z działu sterowniki a nie z działu narzędzia?
Jest mała różnica w plikach.
Poza tym jak kupiłeś lapka, to chyba bez systemu jak rozumiem?
Pozostałoby poszukać takich sterowników do twojego lapka (starszych), które mają panel Nahimic razem ze sterami.
Może akurat zadziała, nie trzeba wówczas tego panela ze strony Microsoftu.
Czyli może Nahimic2, gdzieś poszukać?
On będzie bez tego głupiego panelu ze sklepu Microsoftu a też ma fajne ustawienia.
Na przykład do tego lapka, który ja wymieniłem dało się zainstalować starszą wersję Dragon Center zamiast nowszej Dragon Game Center, w której już nie dali możliwości ustawiania prędkości wiatraka, a jak lapek nic nie robił to wył jak oszalały. A ta starsza wersja programu daje możliwości ustawiania dowolnego prędkości.