Nie działa program Nahimic po reinstalacji systemu

Po reinstalacji systemu program nie działa
Płyta gówna : asrock z490 extreme4
sterowniki najnowsze…

Wielu ludków sygnalizuje problemy ze sterownikiem od producenta płyty i jest sugestia aby pobierać wersję ze sklepu M$ https://www.microsoft.com/en-us/p/nahimic/9n36ppmp8s23?activetab=pivot:overviewtab

Bo nie będzie ci działał. Ja już sie go dawno pozbyłem bo jest do d…by i ciągle stwarza problemy. Mam teraz FxSoud. Ale do rzeczy. Ponieważ się z tym nawalczyłem to teraz wiem.

1. Pod Nahimic jest konkretny sterowni Audio (musi być zgodny z Nahimic -czyli zawierać ten sterownik bez panelu sterowania który pobiera się ze sklepu Microsoft
  2. Nastepny problemem jest to że sterowniki Audio z Nahimic są kompatybilne z danymi systemamy t/j jak masz win 1709 to masz wsiąść sterownik o tego systemy a nie od np. 1803 i na odwrót.
  3. Jeżeli ci kiedys działam to weź ten system co miałeś i ten sterownik co miałeś kiedyś
    Tu masz wszystkie sterowniki ale z tego co sie orientuje one są pod win 20 z marca - no nowym 20H2 nie pójdą. Czyli zainstaluj 20 z marca i jak pójdzie do zablokuj aktualizacje wersji
    Nahimic jest strasznie głupi dlatego z niego zrezygnowałem - Miałem go na MSI GF63

Ma MS jest tylko panel sterowania od Nahimic a nie cały sterowni Audio. Oczywiście mozna zaistalować Sterownk od płyty a pobrać panel z MS. Rozpakuj sobie ten sterownik to zobaczysz że tam są pliki sterownika Nahimic bez panelu. Tam jest tylko A-Volute

to mi działało po reistalacji os potem juz nie działał

Ja po długich bojach wywaliłem Nahimic i sterownnik Audio, pozostałem przy sterowniku w Wina i zainstalowałem sobie FxSoud (jest lepszy niż Nahimic). Mimo różnych prób albo mi wywalał albo nie było głosu albo był jednocześnie w słuchawkach i głośnikach. Starsza wersja Nahimic 2 działa poprawnie ale jak to przejął Microsoft to popsuł. Poczytaj na forach, większość ma takie problemy i piszą że “kupa”.

i wywaliło , nie działa

to co z tym zrobić ??

może wiesz co z tym zrobić ?

Ja po długich bojach wywaliłem Nahimic i sterownnik Audio, pozostałem przy sterowniku w Wina i zainstalowałem sobie FxSoud (jest lepszy niż Nahimic). Mimo różnych prób albo mi wywalał albo nie było głosu albo był jednocześnie w słuchawkach i głośnikach. Starsza wersja Nahimic 2 działa poprawnie ale jak to przejął Microsoft to popsuł. Poczytaj na forach, większość ma takie problemy i piszą że “kupa”.