Nie działa program Nahimic po reinstalacji systemu

Po reinstalacji systemu program nie działa
Płyta gówna : asrock z490 extreme4
sterowniki najnowsze…

Wielu ludków sygnalizuje problemy ze sterownikiem od producenta płyty i jest sugestia aby pobierać wersję ze sklepu M$ https://www.microsoft.com/en-us/p/nahimic/9n36ppmp8s23?activetab=pivot:overviewtab

Bo nie będzie ci działał. Ja już sie go dawno pozbyłem bo jest do d…by i ciągle stwarza problemy. Mam teraz FxSoud. Ale do rzeczy. Ponieważ się z tym nawalczyłem to teraz wiem.

  1. Pod Nahimic jest konkretny sterowni Audio (musi być zgodny z Nahimic -czyli zawierać ten sterownik bez panelu sterowania który pobiera się ze sklepu Microsoft
  2. Nastepny problemem jest to że sterowniki Audio z Nahimic są kompatybilne z danymi systemamy t/j jak masz win 1709 to masz wsiąść sterownik o tego systemy a nie od np. 1803 i na odwrót.
  3. Jeżeli ci kiedys działam to weź ten system co miałeś i ten sterownik co miałeś kiedyś
    Tu masz wszystkie sterowniki ale z tego co sie orientuje one są pod win 20 z marca - no nowym 20H2 nie pójdą. Czyli zainstaluj 20 z marca i jak pójdzie do zablokuj aktualizacje wersji
    Nahimic jest strasznie głupi dlatego z niego zrezygnowałem - Miałem go na MSI GF63

Ma MS jest tylko panel sterowania od Nahimic a nie cały sterowni Audio. Oczywiście mozna zaistalować Sterownk od płyty a pobrać panel z MS. Rozpakuj sobie ten sterownik to zobaczysz że tam są pliki sterownika Nahimic bez panelu. Tam jest tylko A-Volute

to mi działało po reistalacji os potem juz nie działał

Ja po długich bojach wywaliłem Nahimic i sterownnik Audio, pozostałem przy sterowniku w Wina i zainstalowałem sobie FxSoud (jest lepszy niż Nahimic). Mimo różnych prób albo mi wywalał albo nie było głosu albo był jednocześnie w słuchawkach i głośnikach. Starsza wersja Nahimic 2 działa poprawnie ale jak to przejął Microsoft to popsuł. Poczytaj na forach, większość ma takie problemy i piszą że “kupa”.

i wywaliło , nie działa

to co z tym zrobić ??

może wiesz co z tym zrobić ?

Ja po długich bojach wywaliłem Nahimic i sterownnik Audio, pozostałem przy sterowniku w Wina i zainstalowałem sobie FxSoud (jest lepszy niż Nahimic). Mimo różnych prób albo mi wywalał albo nie było głosu albo był jednocześnie w słuchawkach i głośnikach. Starsza wersja Nahimic 2 działa poprawnie ale jak to przejął Microsoft to popsuł. Poczytaj na forach, większość ma takie problemy i piszą że “kupa”.

Cześć, kupiłem ostatnio MSI GF66 i dźwięk z tego jest tragiczny - niestety nie wypada mi pisać jaki jeszcze. Postanowiłem zainstalować sterowniki Nahimic które są dedykowanymi sterownikami do tego laptop (na równi z Realtek), problem w tym, że po zainstalowaniu wyskakuje informacja, że mój system nie jest kompatybilny… absurd. Wsparcie techniczne MSI to jakaś paranoja, goście zwalają na mnie winę, że źle odinstalowałem sterowniki i dlatego źle mogły się zainstalować nowe - bzdura, na czystym W10 (oczywiście bez wifi) również sterowniki nie działają… Musi być bez wifi bo inaczej windows update instaluje najnowsze aktualizacje i również sterowniki nie działają…
Najbardziej zastanawia mnie fakt czy po zainstalowaniu sterowników Nahimic dźwięk będzie chociaż trochę lepszy? W swojej historii miałem tylko laptopy Lenovo i HP (ideapad, legion, omen) i dźwięk z nich - jak na laptopa był naprawdę w porządku w przeciwieństwie do laptopa MSI. Głośniki są umiejscowione pod laptopem co całkowicie zagłusza jakikolwiek dźwięk, np. w laptopach Lenovo system Harman jest umiejscowiony koło zawiasów i w pełni zdaje to egzamin.
Darek, jakie masz doświadczenia z Nahimic? Duża poprawa dźwięku w stosunku do Realtek? Pytam bo nie wiem czy chce mi się kombinowac z tym Nahimic, a widzę, że jest sporo zabawy…

W przypaktu Nahimic dzwięk jest super ale co chwila mi wywalało (brak głosu i od nowa instalacja) Ja z tego zrezygnowałem, wywaliłem Nahimic, Realtek i pozostałem na sterownikach z płyty Windows po restarcie i używam zamiast tego FxSound - dzwięk jest super. Jak zainstalować Nahimic jest instrukcja na necie - ale to jest skomplikowane. Jak coś pisz na pocztę osobiście

Dźwięk „czystego” GL62 MSI tylko na Realteku to porażka (po prostu puszka).
O dziwo pełne stery Nahimic razem z panelem na stronie wsparcia tego modelu chociaż są z 2017 roku, to działają dobrze z najnowszą wersją Windows 10 21H2 (mają aż 300 MB).
Różnica jest kolosalna i mnóstwo możliwości ustawień.
Nie zostawaj na samych sterach domyślnych.

Musisz wybrać konkretny model lapka i system Windows 10 lub 11

https://pl.msi.com/Laptop/Katana-GF66-11UX/support

Potem pobrać z narzędzi Realtek UAD i Nahimic driver APO3 ze wsparciem dla Intela 10 lub 11 i do tego ta aplikacja ze sklepu Microsoftu Nahimic3.
Musisz zaciągnąć też te stery Realteka UAD obok Nahimic, żeby zadziałała ci ta apka Nahimic3 ze sklepu Microsoftu.
Tak przynajmniej piszą
„Zainstaluj najnowszy sterownik audio Realtek i sterownik Nahimic, aby obsługiwać najnowszą aplikację Nahimic 3”.
Teraz popierniczyli w ogóle, panele i apki ze sklepu Microsoftu.
Kiedyś wszystko było w jednej paczce i hulało.
Lenovo Legion na samych sterach Realteka też porażka, musiałem dociągać apkę ze sklepu Microsoftu Dolby Atmos (darmowa dla Lenovo) pozostałe to jakieś płatne i dopiero dźwięk „ruszył” a głośniki w nim również kiepsko umieszczone - bo pod spodem.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jest problem z tymi sterownikami Nahimic, nawet po instalacji wg instrukcji przesłanej przez wsparcie techniczne te sterowniki nie włączają się, cały czas pojawia się komunikat o tym, że sterowniki nie są kompatybilne.

Posiadam KATANA GF66 11UE-491XPL
Problem w tym, że nawet po instalacji na czysty system W10PRO te sterowniki nie działają. Te które są na stronie internetowej. Od 2 tygodni działam ze wsparciem technicznym MSI i niestety, ale to nic nie pomaga. Próbowałem już wszystkich opcji, ale te sterowniki nie działają. Realtek się instaluje, niby nahimic tez, ale nic z tego. Bardzo dziwny wydaje mi się program który jest do pobrania ze strony MSI bo ściąga się Nahimic Restore Tool. Nie wygląda to jak sterowniki tylko jak program do odzyskiwania i tak się zachowuje, nie tworzy nawet folderu A-vault na C: który powinien pojawić się po instalacji.
Instrukcja do instalacji Nahimic od MSI jest rzeczywiście skomplikowana i bardzo dziwna. Sterowniki powinny instalować się jak Realtek, włączam setup i tyle… No nic, zrobiłem wszystkie kroki które są w przesłanym pliku, ale bez skutecznie.
Dostałem dzisiaj informację od Wsparcia, że przekazują sprawę dalej. Nic dziwnego, w ostatnim mailu od nich musiałem zrobić zupełnie co innego niż w instrukcji która przesłali, a nadmienię, że zostałem kilka maili wcześniej odesłany z kwitkiem ponieważ „źle odinstalowałem” poprzednie sterowniki. ??? Jest taka możliwość? usunąłem wszystko co było potrzebne i wszystko co zawierała instrukcja… ale tak jak wspomniałem wyżej instalacja na czysty system również nie przyniosła skutków.

Zastanawiam się teraz czy przy W11PRO również będą takie problemy? Jeśli nie to mogę się przesiąść na nowszy system. Próbował ktoś Nahimic + W11 ?

Dostajesz dobre info na tej planszy.
Wychodzi na to, że twój lapek nie jest już wspierany.
Nie ma go na liście wspieranych modeli, więc może dlatego.
Możliwe, że zadziała po prostu jakaś starsza wersja.
Tutaj masz jakie modele wspiera Nahimic3.
Jednak to pewnie nie dlatego, tylko namieszane jest teraz z tą apką ze sklepu.
Nie jeden ma też z tym kłopot jak widać po wpisach.
Szkoda, bo fajnie działa ta apka.
Może „wejdą” ci stery starszej wersji, te które są razem z panelem sterowania.
https://nahimic.helprace.com/i434-msi-notebooks-models-supported-by-nahimic-3
Tylko dziwne, że support MSI nic ci nie mówi, że twój model nie figuruje na liście kompatybilnych modeli.
Masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu Windows i wszystkie poprawki, bo apka jest ściśle związana z wersją Windowsa?
Poza tym, pewnie już czytałeś tę stronkę…
https://nahimic.helprace.com/

PS. Te modele, które mają wsparcie…no cóż widzę, że wpis ma dwa lata, więc chyba już nieaktualny.
Poczytaj tutaj jeszcze…
https://forum–en-msi-com.translate.goog/index.php?threads/nahimic-1-5-2-cannot-be-used.353705/&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Szczerze? to nie wiedziałem, że taka strona istnieje :smiley: :smiley: :smiley:
Wczoraj zainstalowałem Fxsound które proponował Darek i powiem Ci, że jak by to było free to pewnie nie szukał bym nic innego chociaż i tak w dalszym ciągu uważam, że co oryginalne to oryginalne…

FXsound musiałem ściągnąć z crack’iem, w innym wypadku przy każdym uruchomieniem systemu musiałem ręcznie wrzucać ustawienia bo resetowały się do standardowych. Efekt jest niesamowity, jeśli tak działają dedykowane sterowniki to działam dalej.

Powracając do Wsparcia MSI i Windowsa. Tak, mam najnowsze aktualizację. Mam ori. licencję na W10 więc wszystkie aktualizacje robię na bieżąco.
Masz rację, wpis jest z przed kilku lat i nie ma tam mojego modelu laptopa, ale to pewnie wynika z tego, że seria Katana wyszła stosunkowo nie dawno. MSI posiada „sterowniki” nahimic na swojej stronie internetowej i wsparcie techniczne nic nie wspomniało o tym, że mój laptop nie jest wspierany.
Generalnie to dowiedziałem się o Nahimic z jednej recenzji na YT mojego laptopa co może być wiążące w kwestii wspierania. Tam na laptopie wszystko działa:

Ciekawe gdzie przesłali moje maile w sprawie nie działających sterowników hmm…

Wracając do mojego wcześniejszego pytania, czy ktoś instalował Nahimic na W11? Jeśli tak to czy spotkał się z takimi problemami jak moje na W10?

Nie jest dokładnie opisane, który masz procesor, ale jeśli 10 generacji to instalujesz oczywiście ten APO3 a jeśli 11generacji to ten APO4 (Nahimic driver Intel 10 gen i Nahimic driver Intel 11 gen)…
Są też również te sterowniki w dziale Sterowniki Realtek i Nahimic.
Tutaj dają tylko APO4…Relteka…ale, inne niż te w narzędziach.
Nie wiem dlaczego dają te stery w Sterownikach i osobno w Narzędziach i są różne.

Tutaj dokładnie twój model lapka i stery.
https://www.msi.com/Laptop/Katana-GF66-11UE/support
Poza tym po instalacji wszystkiego trzeba wyłączyć lapka i włączyć oraz podłączyć słuchawki tak jak radzi koleś z forum.

Właśnie to chce spróbować, co opisał ten gość - podłączyć słuchawki.

Btw. Procek 11Gen i7-11800H, 32GB RAM i RTX3060

Sterowniki instaluje prawidłowe - bez obaw.
Dzisiaj dostałem instrukcję z „drugiej linii wsparcia technicznego” + podesłali linki które mam zainstalować. Zastanawia mnie tylko kilka rzeczy: czy po instalacji Realtek mam uruchomić komputer? czy sterowniki Intel SST mają być production czy non-production? (w instrukcji jest production, ale w uproszczonej instrukcji nie ma takich informacji), etc… Wysłałem im zapytanie i czekam na dalsze kroki…

Czyli wychodzi, że te APO4.
„Czy po instalacji Realteka masz uruchomić komputer?”
Kiedyś pełne stery przy instalacji same wymuszały restart systemu, teraz te UAD - to nie wiadomo jak z nimi jest.
Jak zainstalujesz- zrób restart systemu.
Potem te APO4 i ze sklepu apka Nahimic.
Coraz bardziej mieszają w tych sterach UAD, gdzie trzeba dociągać panele ze sklepu Microsoftu.
Ciekawe, dlaczego stery APO4 w dziale sterowniki są inne od tych APO4 w dziale narzędzia.
I bądź mądry, które instalować.
W ogóle działa ci ten panel Realteka ze sklepu Microsoftu, on sam właściwie się instaluje automatycznie jeśli ma się podłączony internet…jeśli te UAD stery Realteka są właściwie zainstalowane.
Wisi na stronce całkiem nowy BIOS do twojego lapka…