Nie działa przełączenie słuchawki/głośniki w laptopie

Witam.

Wczoraj pojawił się dziwny problem… W asusie F50Z w pewnej chwili po odłączeniu słuchawek przestały działać głośniki. Tzn dźwięk oczywiście jest ale tylko w słuchawkach.

Menedżer Realtek pokazuje że cały czas podłączone są słuchawki.

Próby typu restart, zmienianie ustawień w panelu sterowania, wkładanie-wyciąganie słuchawek nie przyniosło efektu.

Wydaje mi się że zepsuło się przełączenie między słuchawkami a głośnikami…

Co robić jeżeli to to? Laptop oczywiście jest na gwarancji, ale może spotkaliście się z tym problemem i sobie jakoś z nim poradziliście.

Pozdrawiam!

Niestety się spotkaliśmy. Mam Asus G2S i po 2 miesiącach używania wystąpił u mnie identyczny problem. Mój dźwięk, to Realtek ALC882. Niestety serwis. Po miesiącu oczekiwania (we Francji) naprawili w ramach gwarancji, po czym po 3 miesiącach znowu padło (właśnie słucham muzy na słuchawkach). Za kilka dni robię backup danych i znowu zanoszę złoma do serwisu…wrrrr! Gdyby nie ten feler to byłbym mega zadowolony z tego kompa. No i jeszcze ten miesiąc w serwisie to też trochę długo. Do tego wraca z czystym dyskiem, załamka.

Prawdopodobnie niezbyt pewnie działa styk w gnieździe słuchawkowym odpowiedzialny za przełączanie dźwięku na słuchawki lub głośniki. Zdarza się to nie tylko w tym Asusie. Spróbuj kilka razy energicznie włożyć i wyjąć wtyczkę słuchawek(u mnie w PC zadziałało). Jeżeli to nie pomoże to raczej serwis :frowning: . Pozdrawiam. Można jeszcze użyć specyfiku poprawiającego kontakt elektryczny(jest ich wiele). Można go wstrzyknąć(naprawdę odrobinkę) do gniazda słuchawkowego, odczekać pewien czas aby specyfik odparował z miejsc gdzie jest niepożądany(gdybyśmy wstrzyknęli za dużo) i sprawdzić. Raczej proponował bym robić to z kimś kto choć trochę bawi się z elektroniką, komp to jednak wrażliwe ustrojstwo a drogie. W każdym razie przyczyną jest prawie na pewno lichej jakości gniazdo :frowning: .

Ha! Przełącznik, powiadacie? Moja Toshiba ma jeszcze ciekawiej, bo dźwięki systemu idą ze słuchawek, ale muza już tylko z głośników! Niech mi TO ktoś wyjaśni. Przy podłączaniu lapta do telewizora, też bez problemu daje dźwięk na głośniki z TV.

Sprawdzałam już wszystkie znane mi ustawienia, odinstalowywałam sterowniki, włączałam i wyłączałam urządzenia, dawałam prawo aplikacjom na wyłączne zarządzanie urządzeniem…I NIC. Mam tak od miesiąca ponad i już mnie strzela. A wydanie kompa do serwisu na nie wiadomo jak długo, napawa mnie wstrętem i lękiem jakimś…

Może jednak ktoś wie, co z tym fantem zrobić.

ps. Mam Vistę, niestety…

Ściągnij jakiegoś Linuxa LiveCD (np. Mint) i zobacz jak będzie tam się zachowywał. Jeśli będzie ok, to znaczy że Vista ześwirowała, jeśli też będą problemy, to znaczy że sprzęt.

Trochę czasu minęło, ale może komuś ta informacja się przyda… Otóż oddałem laptopa do serwisu, wysłali go do producenta. Powiedzieli mi, że był problem z kartą muzyczną, a że jest zintegrowana z płytą to cała płyta główna została wymieniona. Używam w większości słuchawek i problem póki co znowu się nie pojawił.

Parę dni temu zauważyłam, że w moim laptopie gdy podłączy się słuchawki dźwięk słychać także z głośników wewnętrznych. Nigdy wcześniej tak się nie działo.

Czego to może być wina? Coś w ustawieniach należy zmienić?