Nie działa regulacja podświetlenia pod downgrade systemu z Win8 na 7

Witam

 

Znajomy podrzucił mi laptopa Samsung 905S z Windowsem 8, aby zmienić mu system na Windows 7.

Zainstalowałem system z pendrive’a (przez brak napędu), wrzuciłem wszystkie sterowniki, programy SW Updater, Easy Settings itd. (dostarczane od Samsunga) i wszystko działa oprócz regulacji podświetlenia.

 

Podświetlenie jest ustawione na maxymalną wartość, a po wygaszeniu komputera zmienia się na najmniejszą. Nic nie daje zmiana wartości w panelu sterowania. Uprzedzam pytania: wszystkie skróty klawiaturowe działają, także kombinacje Fn+F2 i Fn+F3 (do zmiany podświetlenia). Wartości zmieniają się w programie Samsunga, ale nie mają odwzorowania w mocy podświetlenia.

 

Aktualizowałem sterowniki jak i sam system, ale nie dało to rezultatu.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Widać oprogramowanie Samsunga jest optymalizowane pod Ó__semkę… poszukaj na stronie producenta lub software’u firm trzecich.

No właśnie na stronie producenta sterowników nie ma żadnych, tylko jest program SW Updater którym aktualizuje się oprogramowanie Samsunga i sterowniki. Problem w tym, że wszystkie urządzenia w menadżerze mają zainstalowane stery i działają poprawnie. Przeinstalowywałem nawet stery od grafiki bo czytałem, że czasami to też one są odpowiedzialne za podświetlenie, ale bez skutku.

Czyli:

 

  • czyli prawdopodobnie to problem sterownika karty grafiki - trzeba zastosować inny ster, nawet sprawdzić ten od AMD lub Samsunga

  • laptop musi jednak pracować na W8

 

Może jeszcze wgrać oprogramowanie hotkey do W7?, ale jak przyciski specjalne działają, to chyba to co wyżej?

 

http://easy-display-manager.updatestar.com/pl

warto jeszcze sprawdzić czy usługa ‘zasilanie’ jest uruchomiona,

Easy Display Manager nic nie daje, a usługa zasilanie jest uruchomiona.