Nie działa scroll na touchpadzie w Lenovo G780

Witajcie! Potrzebuję pomocy z ogarnięciem touchpada. Sam działa, ale scroll już nie. jest wydzielone miejsce na scroll, jednak reaguje jako kursor. Był zainstalowany sterownik elantech, mimo synapticsa. Usunąłem go, ale przy próbie instalacji synapticsa mam taki błąd:  d6k1wHv.png

Widocznie w tych komputerach były montowane urządzenia od różnych producentów. Na stronie lenovo są dostępne sterowniki do jednego i drugiego. Zainstaluj te sterowniki. Według opisu są one przeznaczone do ElanTECH i Synaptics, więc instalator sam dobierze odpowiednie. Po zainstalowaniu sterowników poszukaj opcji, która odpowiada za przewijanie w panelu służącym do zarządzania touchpadem. Możesz również zobaczyć w panelu sterownia. W opcjach myszy powinna być zakładka od touchpada.

Po instalacji sterów od Elantech jest tak:

  p8qHnJh.png

W edytorze rejestru (wpisz regedit.exe w “uruchom” lub na ekranie z kafelkami) znajdź następujące wpisy:

  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Elantech\SmartPadDisplay - zmień wartość z 0 na 1.
  •  HKEY_CURRENT_USER\Software\Elantech\SmartPad - zmień wartość z 0 na 1.

Przed zmianami w rejestrze utwórz jego kopię lub utwórz punkt przywracania. Nie zmieniaj innych wartości oprócz tych, które podałem. 

Daj screenshota z identyfikatorami urządzenia (menedżer urządzeń - kliknij na ikonę odpowiadającą touchpadowi - kliknij właściwości). 

 

Jest kłopot: Teraz nie idzie zainstalować ani sterownika elantech ani synaptics, a w rejestrze nie ma tych kluczy, które podałeś. Przy próbie instalacji obu sterowników, wyświetla, że nie ma podłączonego odpowiedniego urządzenia ;x

Użyj przywracania systemu korzystając z punktu, który był zrobiony zanim zacząłeś dokonywać zmian ze sterownikami. Podaj identyfikatory (do tego nie są potrzebne zainstalowane sterowniki, pewnie  będzie jako “nieznane urządzenie”). Dzięki identyfikatorom będziemy wiedzieć od jakiego producenta masz touchpada.

Przywróćiłem. Touchpad działa, ale w menu elantech wszystko dalej jest blade i nie używalne :x

O to miejsce chodzi?

vIyO0iC.png

 

 

Którą wartość w tym rejestrach mam zmienić? 

Pierwszą “Domyślna” na 1. Ewentualnie każdą z osobna na 1.

Pomogło, scroll działa. Dzięki wielkie :slight_smile: