Nie działa stereo w żadnych słuchawkach

Witajcie!

Mam pewien problem, mianowicie zakupiłem nowe słuchawki (steelseries arctis 3), ponieważ w starych słuchawkach nie działało stereo. Po podłączeniu słuchawek do komputera, stereo nie działało. Gdy podłączyłem słuchawki do innego komputera, stereo działało bez zarzutów. Próbowałem włączać miks stereo, zezwalać wszystkim aplikacjom na używanie stereo, ale nic nie pomogło. Jestem ciekawy, czy to nie jest wina karty dźwiękowej!
Pobrałem nowe sterowniki do karty dźwiękowej, komputer zrestartowałem, ale bez wyników. Załączam Screen’a ze zdjęciem tych kart czy coś tam. Z góry dzięki

https://youtu.be/rMCv6r4WUp4 - Załączony film z problemem

![Bez%C2%A0tytu%C5%82u|407x500]

Szukasz po kartach dźwięku przestrzennego …(czyli Dolby Atmos i tak dalej, czyli nie dwukanałowego stereo, ale przestrzennego i tak dalej)
W ogóle to dźwięk “mono”, jest dostępny jedynie “siłowo” w aplikacjach.
System ma wszędzie domyślne ustawienia stereo.
U ciebie jest to raczej problem sprzętowy…zły docisk jacka w gnieździe, lub gdzieś po drodze jakieś zwarcie na przewodach.
Nie sadzę, że wina jest w ustawieniach, lub systemie.
Jeśli masz na prawdę “mono” to oczywistym jest, że przestrzenny nie będzie działał.
Musisz najpierw dojść, dlaczego jest “mono”.

Ale problem jest w tym https://youtu.be/rMCv6r4WUp4 - Załączony film z problemem

Po czym rozpoznajesz że to mono?

Brak dźwięku przestrzennego, coś jest na lewej, a słyszę w obu.

Sprawdź “balansem” czy kanały się różnią, jeżeli oba będą grały z jednakowym natężeniem możesz mieć zmostkowane kable gniazda, jeżeli nie to karta dźwiękowa…
Istnieje możliwość że nie do końca wciskasz wtyczkę w gniazdo?

Nie ma takiej szansy, że źle wtykam kable.

Oba grają jednakowym tonem, a te zmostkowane kable gniazda, to nie do końca rozumiem o co z tym chodzi.

Zajrzyj do środka czy jakieś kable łączące gniazdo z MOBO się nie stykają, zakładam że chodzi o stacjonarkę.
Najsampierw wyklucz usterkę hardware.
Jeżeli kable nie są poplątane to może winne być gniazdo, masz jedno czy dwa?