Nie działa touchpad po aktualizacji do Win 10


(Sageumi) #1

Witam.

Problem polega na tym, że po aktualizacji do WinX z Win8.1 nie działa mi touchpad w laptopie (Lenovo G500). Wcześniej miałem problem z niedziałającą klawiaturą, ale to już sam ogarnąłem, natomiast jesli chodzi o touchpad to nie mam pomysłu. Google nie pomogło, szukałem tematu na forum i nie znalazłem (chyba, że jest taki, to wtedy rzućcie linkiem). Mysz działa bez zarzutu, tylko touchpad nie daje oznak życia. Nie jest to wina hardware'u, ponieważ przy ostatnim użytkowaniu wszystko działało jak należy, więc niemożliwe jest żeby w leżącym spokojnie na biurku laptopie coś ot tak się spieprzyło.

 

Proszę o pomoc i dzięki z góry.


(prz3m3k84) #2

http://www.synaptics.com/en/drivers.php Spróbuj ściągnąć generic sterownik pod 10.


(Kiedap) #3

Odinstaluj nowe sterowniki, zainstaluj starsze, win10 na nowo zainstaluje ci nowe i powinno działać. U mnie się sprawdziło.

Pozdrawiam


(prz3m3k84) #4

Choć niekoniecznie tak musi być. Na moim Asusie działa tylko i wyłącznie wersja 14 dla Visty/7. Nowsze nawet nie chcą się zainstalować. Z kolei najnowsza 19 ze strony Synaptica niby po instalacji wyświetla komunikat o pomyślnym zainstalowaniu, ale śladów sterownika w systemie brak. Nie ma go ani w rejestrze, ani w menedżerze urządzeń, ani w dodaj-usuń programy, nigdzie. Nawet w WU nic nie wykrywał. Musiałem na nowo zainstalować 14 dedykowaną Asusom i jest ok, choć WU nadal nie wykrywa nowszych.

 

Autorze tematu, spróbuj tych http://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds032247