Nie działa tryb awaryjny

(Emeraldmoon) #1

Przepraszam, że tak jakby się wtrącam w temat, ale mam ten sam problem, choć dodatkowo jest on poważniejszy, gdyż:

1. nie działa mi tryb awaryjny ani wiersz poleceń systemu (resetuje się komputer na wybranie tych opcji przy starcie)

2. nie działa usuwanie żadnych wpisów wirusów w programie HIJackThis, ponieważ procesy są w użyciu.

Pytanie - jak zlikwidować wpis albo usunąć plik, które to bronią dostępu do nich za wszelką cenę i nie można ich w żaden sposób usunąć z autostartu, nawet poprzez msconfig? Regedit tak samo - usunięcie klucza prowadzącego do wirusa - niemożliwe. To dopiero trudny orzech do zgryzienia. Ten, kto mi pomoże to będzie genialny człek.

Pozdrawiam

(Gutek) #2

Temat wydzielony

Po tym logi z HJT + Silenta - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

(Emeraldmoon) #3

Gutek Dzięki za informację, za jakiś czas zobaczę, teraz nie chce mi się, bo do tego trzeba mieć wenę :slight_smile: Ale dam znać, czy się udało w pierwszej kolejności SafeBootKeyRepair'em. Problem ten nie jest aż tak palący, biorąc pod uwagę, że, jak sama nazwa mówi, tryb awaryjny przede wszystkim w razie awarii jest potrzebny, ale trzeba to zrobić na wypadek awarii...

A jeśli chodzi o te złośliwe trojany to cudem usunąłem to, polegając na znalezionej gdzie indziej informacji. Krótko mówiąc: stworzyłem plik CFScript.txt i zapisałem w nim ścieżki dostępu do tych niechcianych plików i przeniosłem ten plik tekstowy na plik Combofix'a i on już reszty dokonał :slight_smile: Usunął chwilowo ikony z pulpitu i jakoś pousuwał te wirusy, bo od resetu już nie wróciły. Ale ile z tym było męczenia, to szok... Odblokowała mi się możliwość instalacji programu antywirusowego NOD32, która do tej pory nie działała, ale tryb awaryjny nie działa. Ale jeszcze pomajstruję.

(Gutek) #4

Czekam na logi po wszystkim :wink: