Nie działa tylny lewy głośnik, po podłączeniu nowego monitora

Mam nowy monitor Dell S2421HN złącze przez hdmi, po podłączeniu przestały działać głośniki, zmieniłem coś w ustawieniach, a teraz tylny lewy nie działa, a jest jako środkowy. Co mam zrobić?

Może masz ustawione wyjście audio na HDMI, zobacz tam gdzie głośniczek, regulacja głośności i po prawej „ptaszek” rozwiń.

Daj screena, mam win 11

Po prawej na dole w pasku klikasz głośniczek lewym klawiszem myszki. Pokazuje się głośność i masz na końcu z prawej tej kreski ptaszek. Klikasz, rozwija się i tam jak są inne urządzenia, to będzie do wybrania.

Tak samo :frowning:

A co tam jest? Jakie są dostępne urządzenia audio?

Jak rozumiem, są to głośniki 5.1 tak? Może po prostu nie siedzą dobrze wtyczki w gniazdach. Albo zostały zamienione. Ewentualnie w systemie zostało przestawione na stereo.

Tak, 5.1. Jak mają być wtyczki, daj screen?

Teraz mam jak robię test, z tyłu to też jest z przodu głos.

To klikaj test i zmieniaj wtyczki. Aż będzie dobrze. Są chyba trzy, więc dużo możliwości niema.

No jak, kolorami: zielony to przód, żółty lub pomarańczowy, to tył, a czarny, to central. Mogłem się pomylić oczywiście. Sam miałem i dobrze wspominam Logitech’y X540 bodaj…

Ok, już jest ok.

Drugi problem, mam mpc hc, przy pełnym ekranie, u góry jest łamany obraz(nie da rady zrobić screen), taka kreska. Co zrobić?

I jak odłączasz głośniki to kreska magicznie znika…

Hehe

Co to może być?

Zmień player na VLC. Kupę lepszy

Działa, i tak wolę mpc hc.