Nie działa UPnP oraz otwieranie portów- Router Huawei B525s

Firewalla nie mam…a co masz na myśli pisząc “udostępnianie w sieci domowej”?

W Playu nie otworzysz portów, bo operator nie przydziela publicznego adresu IP.

Firewall masz > Windowsowy (Defender).

W Orange jest to dodatkowo płatne (opcjonalne).

@Spider103 cały czas rozmawialiśmy o WEWNĘTRZNEJ SIECI i otwieraniu portów w routerze.

Operator może otworzyć porty WAN - ale to jest płatne u niektórych operatorów.

FadeMind napisałeś że firewall jest w “defenderze” to co w nim ustawić żeby pomogło?

W Playu nie ma takiej możliwości w żadnej taryfie dla klientów indywidualnych.

Nie pograsz w PLAY w gry online bo po stronie WAN będą blokowane porty pomimo tego, że lokalnie je otworzyłeś.

hehe no to mam dla Was zagwozdkę…bo kilka dni temu podłaczyłem PS3 do tej sieci i grałem w COD BO bez problemu…tylko chodzi mi o to dlaczego na KOMPIE nie mogę otwierać portów?. tzn. sprawdzać sobie tym “port checkerem”? to jest dziwne dla mnie :slight_smile:

FIREWALL + ustawienia udostępniania sieci.

Znalazłem

Orange VPN - to usługa umożliwiająca dostęp do internetu z dynamicznym publicznym adresem IP. Pozwala m.in. na korzystanie z internetu mobilnego i połączenie do wybranych usług, np. XBOX Live, Playstation Network lub innych serwisów gier – Koszt aktywacji 5zł, koszt miesięczny 7zł.

FadeMind napisałeś: FIREWALL +ustawienia udostępniania sieci…tak więc…jak ustawić tego firewalla oraz jak ustawić udostępniania sieci żeby wszystko było tak jak chcę z tymi portami?

Ta notka o ORANGE VPN nie dotyczy mnie ponieważ mam Statyczne IP----z tego co widać na zdjęciu…2

DHCP włączone—>TAK--------dynamiczne IP
DHCP właczone—>NIE-------statyczne IP

Lokalny IP != WAN IP. Nie myl pojęć. Ja temat wyczerpałem. Skoro play nie udostępnia po stronie WAN usług PSN, XBOX to nie wiem w czym rzecz.

Poza tym męcz Support PLAY w tym temacie - bo to oni wiedzą jaki mają SETUP po stronie WAN.

Temat wyczerpany.

Zawsze możesz się podpisać pod petycją w tej sprawie ;D

Czemu tylko w PLAY? Co to ma być?

Sorry zawsze myliłem Lokalny Ip z Wan IP.

czyli już żeby zamknąć temat:

co muszę MIEĆ żeby móc zamykać i otwierać porty na kompie i konsoli tak jak ten koleś na filmiku?

Internet od innego dostawcy.

no dobra, ale jakim sposobem grałem w multi w COD BO na ps3? na tym necie skoro teoretycznie doszliśmy do wniosku że PLAY blokuje porty dla Playstation…to jest pytanie

Są różne sposoby w jaki gra może ominąć NAT i nawiązać połączenie z innymi graczami w modelu P2P.
W artykule na DP jest to całkiem dobrze opisane w kontekście P2P w sieci BitTorrent.

I nie - Play umyślnie nic nie blokuje. Po prostu tak jest skonstruowana usługa, że nie łączysz się do internetu “bezpośrednio” publicznym IP.

MatX…obejrzyj sobie ten powyższy filmik na którym koleś otwiera porty i odpowiedz mi dlaczego ja tego nie mogę zrobić u siebie?..chodzi mi o ten np. port 10…dlaczego jak robię to samo jak on to i tak sprawdzając programem i tak pokazuje mi CLOSED!..czemu?
czy muszę zrobić statyczne IP komputera czy jak nie wiem …

Już brak mi pomysłów :frowning: gdzie i w czym leży problem…

Okej prościej: nie zrobisz tego w Playu i już. Chcesz sobie przekierować porty? Idź do Orange czy Plusa i kup sobie internet z usługą publicznego IP. Wtedy będzie działało.