Nie działa USB


(Mr Hektor) #1

Witam, mam laptopa Asus K52J i dziwny problem z USB. Na portach USB działa myszka i pendrive czyli sprzęt który mam już dłuższy czas, nie działa natomiast nic nowego, nie instaluje się drukarka, inna myszka ani internet mobilny na USB. Po prostu wywala błąd o niepowodzeniu instalacji, proszę o pomoc.


(Kplodygowice1) #2

wyłącz oszczędzanie energii w biosie (o ile taka opcja jest).

zmień plan zasilania przez panel sterowania/opcje zasilania.


(Mr Hektor) #3

Takiej opcji nie mam w BIOSie, a w planie wyłączyłem opcje wstrzymywania selektywnego USB i nawet próbowałem instalować na innym planie zasilania, ale niestety to samo. ; /


(Kplodygowice1) #4

przez narzedzia admina sprawdż czy jest włączona opcja w sterowniku “pozwalaj na wstrzymanie pracy urządzenia w celu oszczedzania energii”-jeżeli tak to wyłącz ją


(Mr Hektor) #5

Nie działa, miałem już to odznaczone. Jak włączam opcje Aktualizuj sterownik to pisze, że znalazł sterownik, ale nie może go zainstalować eh.


(Progrot) #6

zobacz w biosie czy wszystkie porty są włączone !!


(Mr Hektor) #7

Oczywiście, że są gdyby nie były to nie działałaby stara myszka i pendrive :frowning:


(Progrot) #8

a weź poprzemieniaj kolejność jak masz mysz do portu1 to daj do 3 i zobacz czy też działa ???


(Mr Hektor) #9

Właśnie to zrobiłem dzisiaj i nie działa myszka na 2 portach USB działa natomiast tylko na 3. Ale modem na tym 3 też nie działa. Odinstalowywałem też w Menadżerze urządzeń kontrolery magistrali szeregowej, ale nic nie pomogło. System aktualizowany na bieżąco.