Nie działa usługa Windows Installer


(Zipro) #1

Otóż mam problem z zainstalowaniem gry Torchlight. Podczas próby uruchomienia instalatora wyświetla mi się komunikat " Nie można uzyskać dostępu do usługi Instalator Windows. Może to mieć miejsce, jeśli Instalator Windows jest niepoprawnie zainstalowany. Skontaktuj się z działem pomocy technicznej aby uzyskać pomoc". Korzystałem z porad od MS ( http://support.microsoft.com/kb/319624/pl) ale nie przyniosło to żadnego sktuku. Sprawdzałem czy usługa nie jest przypadkiem wyłączona ale jak się okazało w ogóle jej nie ma na liście. Korzystam z systemu Windows 8.1


(Agatonster) #2

Zipro

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(lordjahu) #3

Gra oryginalna? Instalujesz z płyty czy ściągasz przez jakiś program zewnętrzny ?


(fiesta) #4

Porady opisane na stronie MS dotyczą XP.


(Zipro) #5

Gra jest oryginalna (instaluje z płyty z CD-Action). W ogóle nie da się zainstalować Windows Installer 4.5 . Wyświetla komunikat " Certyfikat podpisującego tą aplikacje jest nieprawidłowy albo nie można go znaleźć",“Ten produkt jest przeznaczony dla innej platformy sprzętowej” albo wypakowuje mi jakieś pliki z instalatorem po którego włączeniu w oknie nie ma żadnych napisów i nie wiem nawet czy to jest jakiś błąd czy nie. Próbowałem uruchamiać wszystkie pliki w trybie zgodności ale to nic nie dało.

 

Edit: Odnalazłem usługę Windows Installer i ją włączyłem ale problem z instalacją gry nadal jest.


(system) #6

Pobierz i uruchom: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_repair_msi_(windows_installer).html potem restart komputera.


(Zipro) #7

 

Wielkie dzięki :slight_smile: Już chyba Windows Installer normalnie działa.