Nie działa uśpienie (Ubuntu)

Witam

Funkcja wstrzymania, czy jak kto woli suspend-to-ram. Bardzo mi na niej zależy, a niestety nie działa. Po prostu wybieram z menu, system jakby się już chciał wyłączyć, czarny ekran, a po chwili okienko z logowaniem. To samo z hibernacją, ale na niej mi nie zależy. Czy rozmiar swapa ma znaczenie? W przypadku hibernacji tak, ale chyba s2ram nie wymaga tego? Dla ułatwienia dodam, że mam 2GB RAM i 1GB swap. Mam zainstalowane uswsusp , bo gdzieś czytałem , że pomaga. Nie pomogło. Wcześniej przed jego instalacją po wybraniu funkcji wstrzymania robił się czarny ekran, migał kursor i pomagał tylko twardy reset.

Ubuntu 10.10, PC stacjonarny, zintegrowany Radeon HD4250 na sterowniku fglrx.

Log z pm-suspend (dziwnie długi…) - http://wklej.org/id/462884/

Pozdrawiam

Zamknięte sterowniki często sprawiają problemy z usypianiem ale to prawdopodobnie nie to, sprawdź 511 linijkę swoich logów.

Ja zauważyłem, że w Ubuntu wstrzymanie i hibernacja ogólnie nie działa jak powinna, w przypadku korzystania domyślnego w systemie pm-utils, np. u mnie system w ogóle się nie hibernuje, a usypianie kończy się tym, że system plików w katalogu głównym zostaje zniszczony (nawet pod LiveCD nie ma dostępu do systemu plików katalogu głównego) i trzeba albo przywracać system z kopii zapasowej, albo instalować na nowo system. W moim przypadku pomogło doinstalowanie pakietu hibernate i uswsusp.

Pozdrawiam!

Ja już nic nie instaluje, u mnie nie działa i się z tym pogodziłem - nie działała na płycie gł. Intel 815 (pentium III) , teraz na Epox-ie (Athlon XP) a przecież to były b.dobrze obsługiwane przez Linux.

roobal , Nowy stary komp, laptop, netbook, stancjonarka?

Laptop Acer Extensa 5204, mam go jakieś 3 lata :wink:

Pozdrawiam!