Nie działa wejście na słuchawki i głośniki

Witam,

mam ACERa Aspire 5720Z z Vistą Home Edition. Niedawno przypadkowo odinstalowałem kartę dźwiękową, więc ściągnąłem ze strony ACERA sterowniki (Audio_Realtek_v6.0.1.5477_Vistax32), zainstalowałem i głośniki w laptopie działają. Przestało jednak działać wejście na głośniki zewnętrzne i słuchawki. Czy ktoś mógłby podsunąć jakieś rozwiązanie? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sprawdż na Realtek R2.03 lub R2.04 :

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289

Podobne tematy tylko na XP-ka :

viewtopic.php?f=2&t=272501

viewtopic.php?f=19&t=272083

Zwróć uwagę na jaki system pobierasz sterowniki.

Jak masz DirectX 10 to nie aktualizuj.

Realtek R2.03 pod Vistę rozwiązały problem:)

Serdecznie dziękuję Xman! !!

Temat zamknięty.

Pozdrawiam.

Mam podobny problem-na takim samym laptopie i systemie z tą różnicą,że reinstalowałam system Vista po XP ,mam pytanie,czy instalować Audio_Realtek_v6.0.1.5477_Vistax32,czy tylko–http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289.A może próbować metodą prób i błędów?

g4sia , zainstaluj sterownik podany przez XMan -a (konkretnie R2.03).

Bardzo dziękuję,zaryzykowałam właśnie R2.03 i wszystko hula! =D>

Witam. Mam komputer Typ komputera Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI, nie dziala mi wejscie na głosniki, działają one na wyjściu na mikrofon, bardzo jest to męczące. Prosze o pomoc, ewentualne dane podam. :frowning:

monbax , zupełnie na odwrót.

Wyjście (przeważnie zielone gniazdo) jest na głośniki, a wejście (przeważnie różowe bądź czerwone) jest na mikrofon.

Jaki masz problem dokładnie ?

Nie masz dźwięku ?

problem polega na tym, ze działa tylko wejscie na mikrofon. Na tym wejściu działają też głośniki a ja potrzebuje mikrofon i głośniki na raz

Posiadasz kartę dźwiękową Realtek-a ?

Jeżeli tak, to spróbuj zmienić funkcje gniazd karty dźwiękowej w panelu sterowania Realteka-a.

Na zielone gniazdo ustaw wyjście audio (output).

to moja Karta dźwiękowa Analog Devices AD1888 @ VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Dodane 14.01.2009 (Śr) 21:42

właściwie to orginalne sterowniki mi przepadły i ściągałam nowe

monbax , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

Nazwa płyty głównej Asus A7V600-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600

monbax , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (SoundMax AC’97). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Dziękuje Ci bardzo… zainstalowałam i stał sie cud, wszystko gra a rok czasu juz się męczyłam! !!

Witam.

Mój problem jest taki, że komputer nie wykrywa mi głośników. Dla sprawdzenia podłączyłam słuchawki i od razu zostały odnalezione i dźwięk bez problemu był odgrywany. Nie wiem czy przed formatowaniem był dźwięk, ponieważ był to biurowy komputer a teraz przeniesiony do domu więc przydałby się ;p

Sterowniki zainstalowałam nie wiem czy to pisać skoro na słuchawkach działa ok. Pomyślałam, że może to być coś z kabelkami nie wiem naprawdę nie znam się na tym, ale chciałabym zaznaczyć tutaj Słuchawki podłączone są przez wejście USB a głośniki Audio (ten liniowy układ z tylu) zaznaczam, że dobrze podłączyłam.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Kasia.