Nie działa wejscie z przodu komputrera (mikrofon i dzwiek)

Kupiłem słuchawki ale nie działa mi wejście z przodu komputera ( nie słyszę dźwięków i nie mogę gadać przez mikrofon.

Miałem też tak jak kupiłem komputer ale pogrzebałem coś w płycie głównej i działało (dowiedziałem się na forum jak to zrobić^^) , ale jednak miałem format i nie działa . Wie ktoś jak to naprawić ??

Jak dobrze pamiętam tu trzeba było coś zmienić tylko nie wiem co i jak .

beztytuufzk.jpg

Moja płyta głowna to Asus P5LD2

PS; jak z tylu podłącze to dziala.

viewtopic.php?f=2&t=258217

mam xp i mam inna płyte głowna , btw jak mam wejsc w Menedźer Realtek HD Audio

Jest on w pasku zadań. Taka ikonka:

beztytuuuwg.th.jpg

W XP jest podobnie, a płyta jest nieważna (chodzi o dźwiękówkę)

juz działą dzieki .

Dodane 16.03.2009 (Pn) 19:53

znaczy sie jest dzwiek a mikforfon nie działa

Panel sterowania > Dźwięki, mowa i urządzenia audio > Dźwięk i urządzenia audio > głośność urządzenia --> zaawansowane i zobacz czy mikrofon nie jest wyciszony.

Mikrofon jest sprawny?? Te wejście na mic jest ustawione że ma być tam mikrofon?? To jest dokładnie te okno co podałeś w 1 poście, tylko zaznacz tam wejście mikrofonu.

właśnie ze jak podłączam z panelu przedniego to nie wyskakuje mi to okno .

jak podłączam do panelu tylnego to działa a w przednim to juz nie. głośność działa z przodu i tylu

Mikrofon jest sprawny bo na laptopie działa ;/

Mi już tylko przychodzi do głowy że jest źle podłączony ten mini-jack na mikrofon.

Sprawdź w instrukcji mobo jak powinien być podłączony i zobacz.

nie jest dobrze podłączony bo z tyłu działa . Może gniazdo mam zepsute ?

Albo źłe podłączone.

jak może być zle podłaczone jak z tyłu podłącze i działą .

Bo front panel podłącza sie pod piny w płycie głównej a tych kabelków trochę jest i jak sie jakiś 1 źle włoży to nie działa. Tylne gniazda są wlutowane w płytę a przednie nie.

Kolego - miałem ten sam temat.Zdejmij boczną pokrywę PCeta i zobacz czy się gdzieś nie “szwendaja” przewodziki od przedniego panela - po płycie głównej. Zobacz w instrukcji płyty - gdzie je podłączyć i tam je podepnij. Albo same się wypięły - albo ich przy montażu nie podpięto !!

merkator45