Nie działa wi-fi

Witam wszystkich. Mam pewien problem z połączeniem wifi : laptop - router. Przedstawię całą sytuację: laptop nawiązuje " ładnie" połączenie z routerem , wszystko działa jak należy. Taki stan rzeczy utrzymuje się przez okres około 5 minut. Następnie nagle , pomimo znaku połączenia z wifi , laptop nie ma dostępu do Internetu, nie działa żadna strona ani nic pomimo znaku połączenia z siecią bezprzewodową( wifi). Dodam że na drugim laptopie połączenie odbywa się bez żadnego problemu, na wszystkich innych urządzeniach mobilnych również jest świetne połączenie. Dodam także iż Internet bez problemu działa na laptopie poprzez kabel LAN " pociągnięty"
wi fi . Problem jest tylko z tym połączeniem wifi które wyżej opisałem. Czy jest ktoś kto jest mi w stanie pomóc? Dziękuję z góry za zainteresowanie. W celach informacyjnych to : laptop HP a router TP- Link.

Jakie konkretnie modele? Jaki system?

System Windows 8.1. Router: TP - WR940N. Laptop nie wiem dokładnie jaki .Ma już ponad 5 lat.

Gdzieś tam jest opcja “zapomnij sieć”. Kliknij to, potem wyszukaj i połącz ponownie.

Chyba tylko w CMD:

Chociaż niby powinna być opcja usuwania jak sieć nadaje i jesteśmy w zasięgu.

Domyślam się, że chodzi o to:

Była w W7. Od W8 ją wycięli i zostaje konsola tak jak @krystian3w pisał

1 polubienie

Pewnie że już zapomniałem i się łączyłem podobnie to efekt byl taki że znów połączenie bylo 5 minut i znów ten problem który napisałem w temacie.

Zobacz w dziennik systemu - może system zapisał coś na temat powodu rozłączenia.

1 polubienie

A gdzie to sprawdzić?

Jedyne błędy z godziny rozłączenia wifi to:
DNS Client Events = Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy api.steampowered.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

BROWSER= Sterownik przeglądarki wymusił wybór w sieci \Device\NetBT_Tcpip_{2E401569-923E-4E44-90BA-ABB61854BB27}, ponieważ przeglądarka główna została zatrzymana.

UserModePowerService = Proces C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe (identyfikator procesu: 1284) zresetował schemat zasad z {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85–a6e23a8c635c} do {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}.

Połącz się i jak stracisz połączenie, to sprawdź ostatnie kilka pozycji wg godziny. Błędy i ostrzeżenia mają inne oznaczenia niż zwykłe informacje - szukaj żółtych i czerwonych ikonek.

Jedyne błędy z godziny rozłączenia wifi to:
DNS Client Events = Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy api.steampowered.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

BROWSER= Sterownik przeglądarki wymusił wybór w sieci \Device\NetBT_Tcpip_{2E401569-923E-4E44-90BA-ABB61854BB27}, ponieważ przeglądarka główna została zatrzymana.

UserModePowerService = Proces C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe (identyfikator procesu: 1284) zresetował schemat zasad z {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85–a6e23a8c635c} do {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}.

Po ponownym rozłączeniu sie polaczenia znow wystąpił błąd " DNS Client Events".

  1. Odinstaluj Avasta (masz przecież Defendera) i uruchom ponownie kompa.
  2. Pobierz AdwCleaner, usuń wszystko co znajdzie i zrestartuj kompa.
  3. Sprawdź czy działa. Jeśli nie, to sprawdź ustawienia DNS
  4. Sprawdź ustawienia DNS połączenia - jak niczego nie popsuli, to można to zrobić odpalając Wiersz poleceń i wpisując: ipconfig

Punkt 1 i 2 zrobiony lecz nadal nie działa. Jak mam sprawdzić te ustawienia DNS?

Jak mam sprawdzić te ustawienia DNS?

Przecież napisałem:

jak niczego nie popsuli, to można to zrobić odpalając Wiersz poleceń i wpisując: ipconfig

DNS możesz ustawić ręcznie (instrukcję znajdziesz w pomocy systemu albo w Google)
Ustaw: 8.8.8.8 i 8.8.8.4

Zmienione , jednak nadal problem występuje.

W takim razie coś ze sterownikami. Zainstaluj od nowa, poszukaj starszej lub nowszej wersji.

Tylko bardzo dziwne że na 2 laptopie wifi działa bez problemu więc nie wiem czy aktualizacja sterowników routera coś pomoże:/

Jakie sterowniki routera? Sterowniki karty w laptopie.