Nie działa wi-fi

Chyba tylko w CMD:

Chociaż niby powinna być opcja usuwania jak sieć nadaje i jesteśmy w zasięgu.

Domyślam się, że chodzi o to:

Była w W7. Od W8 ją wycięli i zostaje konsola tak jak @krystian3w pisał

1 polubienie

Pewnie że już zapomniałem i się łączyłem podobnie to efekt byl taki że znów połączenie bylo 5 minut i znów ten problem który napisałem w temacie.

Zobacz w dziennik systemu - może system zapisał coś na temat powodu rozłączenia.

1 polubienie

A gdzie to sprawdzić?

Jedyne błędy z godziny rozłączenia wifi to:
DNS Client Events = Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy api.steampowered.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

BROWSER= Sterownik przeglądarki wymusił wybór w sieci \Device\NetBT_Tcpip_{2E401569-923E-4E44-90BA-ABB61854BB27}, ponieważ przeglądarka główna została zatrzymana.

UserModePowerService = Proces C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe (identyfikator procesu: 1284) zresetował schemat zasad z {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85–a6e23a8c635c} do {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}.

Połącz się i jak stracisz połączenie, to sprawdź ostatnie kilka pozycji wg godziny. Błędy i ostrzeżenia mają inne oznaczenia niż zwykłe informacje - szukaj żółtych i czerwonych ikonek.

Jedyne błędy z godziny rozłączenia wifi to:
DNS Client Events = Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy api.steampowered.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

BROWSER= Sterownik przeglądarki wymusił wybór w sieci \Device\NetBT_Tcpip_{2E401569-923E-4E44-90BA-ABB61854BB27}, ponieważ przeglądarka główna została zatrzymana.

UserModePowerService = Proces C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe (identyfikator procesu: 1284) zresetował schemat zasad z {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85–a6e23a8c635c} do {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}.

Po ponownym rozłączeniu sie polaczenia znow wystąpił błąd " DNS Client Events".

  1. Odinstaluj Avasta (masz przecież Defendera) i uruchom ponownie kompa.
  2. Pobierz AdwCleaner, usuń wszystko co znajdzie i zrestartuj kompa.
  3. Sprawdź czy działa. Jeśli nie, to sprawdź ustawienia DNS
  4. Sprawdź ustawienia DNS połączenia - jak niczego nie popsuli, to można to zrobić odpalając Wiersz poleceń i wpisując: ipconfig

Punkt 1 i 2 zrobiony lecz nadal nie działa. Jak mam sprawdzić te ustawienia DNS?

Jak mam sprawdzić te ustawienia DNS?

Przecież napisałem:

jak niczego nie popsuli, to można to zrobić odpalając Wiersz poleceń i wpisując: ipconfig

DNS możesz ustawić ręcznie (instrukcję znajdziesz w pomocy systemu albo w Google)
Ustaw: 8.8.8.8 i 8.8.8.4

Zmienione , jednak nadal problem występuje.

W takim razie coś ze sterownikami. Zainstaluj od nowa, poszukaj starszej lub nowszej wersji.

Tylko bardzo dziwne że na 2 laptopie wifi działa bez problemu więc nie wiem czy aktualizacja sterowników routera coś pomoże:/

Jakie sterowniki routera? Sterowniki karty w laptopie.

Nie znam się konkretnie na tym więc nie jestem pewien czy o to chodzi :Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter

Nie wycieli, w 10 jest tak:

Zapewne tak. Sprawdź model laptopa, znajdź sterowniki na stronie producenta, pobierz i zainstaluj.

Jaki to model laptopa konkretnie?