Nie działa wiersz poleceń cmd.exe

Witam. Po otwarciu wiersza poleceń wpisując np. ipconfig pojawia się napis

“Nazwa ‘ipconfig’ nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy”

To samo wyskakuje po wpisaniu innych komend.

Dziś były sprawdzane pingi przez mojego operatora na moim kompie. Czy gość mógł coś spaprać w kompie?

Przyczyn może być dużo - na początek sprawdź czy plik ipconfig.exe jest na dysku (zwykłe wyszukaj). Poleceniem set na konsoli sprawdź czy folder z ipconfig.exe jest na ścieżce Path=c:\windows\system32; <- tam jest standardowo ipconfig.exe.

Może też jakieś robactwo Ci się zalęgło lub faktycznie spaprał coś gość od neta- ale musiałbyś to udowodnić.:mrgreen:

Witaj!Wpisz przykładowo w konsole “calc”.Powinniem ci odpalić kalkulator.

Witam. Nie działa żadne polecenie. Ciągle wyskakuje mi ten komunikat ( oczywiście w zależności jakie wpisze polecenie taka jest nazwa w komunikacie )

Mój komputer >>> Właściwości >>> Zaawansowane >>> Zmienne środowiskowe

W dolnym oknie Zmienne systemowe, dwuklik na Path i tam ma być:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\wbem

Jeśli są wpisy od innych programów typu ATI, nie ruszaj, ale to co wyżej ma być dodane a wszystko rozdzielone średnikami. Jeśli Path nie istnieje utwórz tam. Restart maszyny.

Dzięki popula . Pomogło. Nie mialem Patha :smiley: Pewnie gość coś namieszał :wink:

piotrg1967 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Areh, uczestnicy forum już mi pomogli za co dziękuje. Można wywalić temat do śmietnika.