Nie działa wifi TYLKO w telefonie


(Majkell17) #1

Witam, mamy następujący problem - router wifi sprawny, sprawnie rozsyła sygnał, laptop normalnie łączy się można przeglądać strony itd.. problem jednak jest gdy próbujemy się połączyć telefonem - telefon się łączy ale stron nie można przeglądać, aplikacji nie można pobierać, fizycznie nie ma internetu. Co ciekawe gdy telefon się połączy z wifi to internet w komputerze stacjonarnym, który jest podłączony do tego routera znika. Nie ma łączności kompletnie. Dodam że router to D-Link DSL-2740B a telefon to iPhone 4s.


(Villy) #2

zaloguj sie do routera - wyłącz firewall / flood detection i zobacz czy problem będzie dalej występował


(stream) #3

Na początek spróbuj przywrócić fabryczne ustawienia routera i go skonfigurować ponownie. Jeśli nie pomoże to sprawdź czy dla twojego routera nie ma żadnej aktualizacji firmware (o tutaj).

Sprawdzałeś czy łączność bezprzewodowa w iPhone 4S działa w przypadku innych routerów? Ew. wciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania/budzenia i przycisk Home (to kółeczko pod ekranem :slight_smile: ) przez ok. 10 sekund - telefon się uruchomi ponownie (tak jakbyś przytrzymał przycisk włączania komputera, by go zresetować). To jest tzw. hard reset jak telefon się zwiesi czy coś.


(Villy) #4

nie ma potrzeby robić resetu telefonu bo problem leży po stronie routera, wyłącz firewalla oraz flood detection tak jak powiedziałem.


(stream) #5

Reset? Nie nazwałbym tego resetem, prędzej reboot :).


(antiferno) #6

reboot to ponowne uruchomienie :wink:


(niezDarek) #7

nie wiem jak jest dokładnie na iOS ale wejdź w ustawienia wifi, powinno być: Domena standaryzacyjna przestaw na 13kanałów


(underface) #8

pytanie mam jeszcze takie, czy w haśle masz jakieś polskie znaki? typu ęółąśżćńł ?

ja miałem identyczny problem z drukarką - sieć działała wyśmienicie dopóki nie podłączyłem drukarki - po podłączeniu drukarka się łączyła na kilka sek a później rozłączała siebie oraz resztę urządzeń podłączonych za pomocą wifi - pomogła zmiana hasła


(MarS) #9

Czyżby http://www.dobreprogramy.pl/Shaki81/Int … 31029.html ?