Nie działa wifi TYLKO w telefonie

Witam, mamy następujący problem - router wifi sprawny, sprawnie rozsyła sygnał, laptop normalnie łączy się można przeglądać strony itd… problem jednak jest gdy próbujemy się połączyć telefonem - telefon się łączy ale stron nie można przeglądać, aplikacji nie można pobierać, fizycznie nie ma internetu. Co ciekawe gdy telefon się połączy z wifi to internet w komputerze stacjonarnym, który jest podłączony do tego routera znika. Nie ma łączności kompletnie. Dodam że router to D-Link DSL-2740B a telefon to iPhone 4s.

zaloguj sie do routera - wyłącz firewall / flood detection i zobacz czy problem będzie dalej występował

Na początek spróbuj przywrócić fabryczne ustawienia routera i go skonfigurować ponownie. Jeśli nie pomoże to sprawdź czy dla twojego routera nie ma żadnej aktualizacji firmware (o tutaj).

Sprawdzałeś czy łączność bezprzewodowa w iPhone 4S działa w przypadku innych routerów? Ew. wciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania/budzenia i przycisk Home (to kółeczko pod ekranem :slight_smile: ) przez ok. 10 sekund - telefon się uruchomi ponownie (tak jakbyś przytrzymał przycisk włączania komputera, by go zresetować). To jest tzw. hard reset jak telefon się zwiesi czy coś.

nie ma potrzeby robić resetu telefonu bo problem leży po stronie routera, wyłącz firewalla oraz flood detection tak jak powiedziałem.

Reset? Nie nazwałbym tego resetem, prędzej reboot :).

reboot to ponowne uruchomienie :wink:

nie wiem jak jest dokładnie na iOS ale wejdź w ustawienia wifi, powinno być: Domena standaryzacyjna przestaw na 13kanałów

pytanie mam jeszcze takie, czy w haśle masz jakieś polskie znaki? typu ęółąśżćńł ?

ja miałem identyczny problem z drukarką - sieć działała wyśmienicie dopóki nie podłączyłem drukarki - po podłączeniu drukarka się łączyła na kilka sek a później rozłączała siebie oraz resztę urządzeń podłączonych za pomocą wifi - pomogła zmiana hasła

Czyżby http://www.dobreprogramy.pl/Shaki81/Int … 31029.html ?