Nie działa wprowadzanie wielkiej litery "ś"

Witam wszystkim. Niedawno zakupiłem nowy komputer. Ostatnio zauważyłem że nie mogę wprowadzać wielkiej litery “ś”. Przeszukałem kilka forów internetowych w których użytkownicy piszą że może to być problem sterowników od karty graficznej AMD. Jednak problem dotyczy skrótów klawiszowych w starych sterownikach. Niestety nie wiem gdzie w nowych odnaleźć zakładkę odpowiedzialną za skróty klawiszowe. Dodam że kiedy pracowałem na laptopie również z grafiką AMD tego problemu nie było. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Czy ewentualnie problem jest gdzie indziej? Z góry dziękuję za pomoc.

Masz ustawiony język polski ?

Tak - w systemie, w sterowniku, klawiatura - polski programisty

Jeśli tylko brakuje litery Ś, to pewnie blokuje ustawiony skrót i trzeba szukać.

Z reguły to oprogramowanie kart grafiki i szukaj ustawionych skrótów,inne

Edit:

Jeśli to firmówka np: HP, to trzeba odinstalować ich firmowe oprogramowanie ,restart i test.

1 polubienie

Nie to składak. AMD Ryzen 7 1700, MSI B350 Gaming Pro Carbon, RX 580. 16 Gb ram.

No to raczej szukaj w oprogramowaniu kart grafiki - jeśli tylko brak Ś.

czasami trzeba w AMD CCC ustawić inne proporcje

Może to wydać się śmieszne, ale czy sprawdzałeś inną klawiaturę?
Pytam, bo miałem identyczny problem.
Nie mogłem wpisać “Ś” podczas gdy “S” i "ś’’ działały prawidłowo. Problem występował tylko na zewnętrznej klawiaturze podpiętej do laptopa przez USB.
Na wbudowanej klawiaturze “Ś” działa prawidłowo.

Jak naciskasz tę kombinację to nie wyskakuje Ci jakiś komunikat lub coś się nie otwiera? Wyłączaj po kolei wszystkie aplikacje działające w tle i których ikony widnieją w Tray. Po każdym zamknięciu sprawdź czy “Ś” wróciło. Zostają jeszcze klawisze trwale, choć one blokowałyby więcej.

Spróbuj ewentualnie tego

http://hkcmdr.anymania.com/

W wersji free możesz przejrzeć programy, które wykorzystują klawisze skrótu. Wg producenta działa max do Windows 7, ale powinien zadziałać na dziesiątce.

Rozwiązanie problemu okazało się banalne. Po prostu klawiatura okazałą się zepsuta. Dziękuję wszystkim za pomoc.

2 polubienia