Nie działa wyntelator w grafice!

Mam problem zainstalowałem najnowszy sterownik do karty graficznej Nvidia Geforce 7300 GT a tu patrze nie działa wiatrak na grafice.Co jest grane ??

Bug zapewne, zmień sterownik.

jesteś pewien że przed zmianą sterów wentylator działał ?

taki błąd w sterach wydaje sie mało prawdopodobny

sprawdź chłodzenie czy podpięte “na krótko” działa

No wystarczy że stery źle odczytują temp rdzenia i odrazu auto regulacja wyłącza wentylator.

napewno nie wyłącza całkowicie, co najwyżej zmniejsza obroty. co i tak wydaje sie mało prawdopodobne w nvidii 7300

ja obstawiam padnięty wentylek

http://allegro.pl/item245024745_arctic_ … m_aab.html

Zmniejsza obroty poprzez zmniejszanie napięcia, odpowiednio niskie napięcie i wentylator staje w miejscu. Wystarczy spróbować podpiąć go bezprośrednio do zasilacza na 12v jeśli nie będzie chodził to znaczy że padł, jeśli tak to znaczy że wina sterowników. Ale jeszcze jedna rzecz, jeśli to wina sterowników to wentylator powinien startować razem z komputerem a wyłączać się dopiero po załadowaniu systemu.

Jak zainstaluje stery z płyty wszystko działa jak należy.Ale jak zainstaluje najnowsze to wiatrak sie kręci do momentu kiedy włączy sie system.

Tak więc JA miałem racje :wink:

Victory is mine! :wink:

narazie nie wygrał nikt bo wiatrak dalej sie nie kręci. sprawdz jaka jest temperatura, może faktycznie jest tak niska że chłodzenie przechodzi na tryb pasywny

No ale już napisał wszystko co jest potrzebne do diagnozy, 100% wina sterowników, odczytują sobie dużo niższe temp. niż są naprawde, albo odczytują temp poprawnie ale źle podają napięcie do wentylatora, tak czy siak pozostaje pozostać przy fabrycznych sterownikach do czasu kolejnej wersji nowych, warto byłoby o tym wspomnieć supportowi nvidii.

Everest pokazuje 78 stopni.

Czyli sterowniki błędnie podają napięcie dla wentylatora, dzięki czemu grafika się konkretnie nagrzewa, ale nie jest strasznie jak na niedziałające aktywne chłodzenie, temp w idle jak się domyślam? Daj mu stare sterowniki bo wysokie temperatury źle się odbiajają na długości życia elektroniki.