Nie działa wyśrodkowanie w IE

Witam, mam taki problem, że moja strona internetowa nie chce się wyśrodkować w przeglądarkach IE :stuck_out_tongue: W Operze, Firefoxie, Chrome działa, ale w IE 5, 6, 7, 8 jest przyciągnięta do lewej strony :confused:

html

//top strony

//lewa kolumna

//prawa kolumna

[/code] css

[code]#container { /*float: left;*/ overflow: auto; *overflow: visible; //dla IE padding: 15px; margin: 5% auto 0 auto; border: double 3px #a1672d; width: 800px; *width: 810px; //dla IE background: #fffffd; } #menu { font: 15px tahoma; float: left; width: 140px; } #tresc { padding: 2% 5px; float: right; width: 630px; margin: 10px 0 0 2%; background: #f8f4ee url(grafiki/kanapa_tresc.png) no-repeat bottom left; text-align: center; font: 13px verdana; }

Domyślam się, że jest to związane z floatem, jednak coś mi się zacięło i nie wiem ocb.

Pozdro.

body {

margin: 0 auto; }

Dziękówa, miałem ustawion html { margin 0;}. Pozdrówka

Dodane 14.09.2010 (Wt) 15:08

Mam tylko jeszcze pytanie. Bo mam w jednym divie #tresc w roku obrazek jako tło i kolor.

#tresc {

	background: #faf7ec url(grafiki/kanapa_tresc.png) no-repeat bottom left;

}

Kolor tła obrazka jest to #faf7ec. Po uruchomieniu w IE 5 i 6 obrazek ma czarne tło. Obraz sytuacji Dlaczego ? Czy to jest po prostu taki jej błąd, czy ?..

Standardowe zachowanie starszych wersji IE w starciu z wyświetlaniem przezroczystości w PNG.

Zajmuj się IE7 wzwyż, bo nie ma sensu żebyś się katował dla kilku desperatów używających IE6 (9 lat?) albo IE5.5 - no chyba że jesteś zmuszony jakąś umową do takiej katorgi (raczej to bezsens). IE6 pewnie używa tyle ludzi co Linuxa. A w Linuxie czasem przez szersze lub inne czcionki też są niezłe kwiatki (kiedyś np. w PKO tak było) - no i też niespecjalnie się ktoś tym przejmuje.

elesoft , problem w tym, że obrazek ten nie ma ustawionej przezroczystości, tylko jego kolor tła jest zgodny z kolorem tła całego diva :confused:

ra-v , Ja również nie wyobrażam sobie korzystania z takiego archaika, jednakże gro ludzi wciąż to robi. Na szczęście procent ten maleje i wynosi obecnie dla Polski 3,70% (wg. Wikipedii). Z moich obserwacji u klientów, odnoszę niestety wraźenie, że liczba ta jest trochę większa…

Dodane 14.09.2010 (Wt) 20:23

A teraz w ogóle dobrze działa. Nie kumam… No ale jak dobrze, to dobrze :wink: Pozdrówki

Półprzezroczyste PNG w IE6

Zapraszam

websurg , proszę nie straszyć początkujących użytkowników:)