Nie działa wyszukiwarka forum?

No właśnie - jak w temacie: po wpisaniu czegokolwiek do wyszukiwarki zawsze dostaję taki sam wynik:

“Nie znaleziono pasujących fraz.”

Dla przykładu: wpisuję “ccc” - Nie znaleziono pasujących fraz.

“ati” - Nie znaleziono pasujących fraz.

Czemu?

Mi tez nie działa…

I mi ;p

Dzieje się tak, ponieważ po prostu 3 literowa fraza jest zbyt mało dokładnym określeniem i z zasady nie są wyszukiwane takie słowa. To tak, jakby szukać np. w google słowa “and” - wynik wyszukiwania by zawierał zbyt wiele wyników. Musicie sprecyzować swoje parametry wyszukiwania.

Faktycznie wyszukiwarka forumowa jest… kiepska.

Jak w googlach wklepię ATI i CCC to bezbłędnie poda wyniki wyszukiwania i nie jest to “mało dokładne określenie”. No cóz…

Nie będąc zalogowanym wyszukiwarka również nie działa (przynajmniej tak jest u mnie).

Takie słowo Google ignoruje z innego powodu - po pierwsze jest operatorem (oznacza to samo co znak +), a po drugie jest spójnikiem, a Google ignoruje spójniki.

Jeśli szukajka forumowa nie daje rady, można poszukać za pomocą Google (dopisać site:forum.dobreprogramy.pl do wyszukiwanego hasła).

To nie za bardzo dobry pomysł ponieważ google nie zaindeksowało z pewnością wszystkich podstron, tym bardziej, ze nie ma zainstalowanego mod_rewite, który przypisuje adresy. A fakt faktem, wyszukiwarka w phpBB3 nie działa jak ma, u mnie na forum też.

W tym konkretnym przypadku chodziło mi o ten ostatni powód.

Ale starsze posty przeszuka.

Faktycznie tak sie dzieje :frowning:

Chcialem cos wyszukac na temat USB i jedyny sposob to wipisywac USB*

Problem jest tez z wyszykiwaniem np. cos o CD-ROM albo DVD-ROM.

Dla CD-ROM nic nie znajdzie, bo CD jest bardzo krotkie, a pozniej bedzie szukac -ROM, czyli nic :slight_smile:

Dla DVD-ROM wyszukiwanie bedzie +DVD -ROM, czyli tylko DVD ale nie ROM.

No chyba, ze mozna to jakos inaczej wyszukac?

Ja nie korzystam z wyszukiwarki forum. Wpisuje w Google np. usb site:dobreprogramy.pl i mam pełno wyników.

Ewentualnie można też z “site:forum.dobreprogramy.pl”. Wtedy zostanie przeszukane tylko forum.

to moze lepiej wyszukiwarke forumowa zastapic googlowa? i problem zniknie :slight_smile: