Nie działa żaden mikrofon [Win 10]

Witam,

posiadam windows 10 pro 64 bit i mam problem z każdym mikrofonem jaki podepnę (mikrofony na 100% są sprawne). Mikrofony ledwo wyłapują dźwięk. Poziomy w systemie ustawione na maksa, tak samo opcja “Zwiększenie wydajności mikrofonu”. Gdy mówię z odległości 10-15 cm suwak mikrofonu praktycznie się nie podnosi, gdy przyłożę go do ust to dopiero wtedy coś słychać. Sterowniki Realtek HD Audio są aktualne - pobrane ze strony producenta. Sterowniki mikrofonu również aktualne. Zarówno na przednim panelu jak i tylnym ten sam problem. Odinstalowywałem sterowniki audio i instalowałem jeszcze raz - też bez zmian. Nie mam już żadnych pomysłów i nie znalazłem żadnego innego rozwiązania w Google. Pracuję na komputerze głównie z wykorzystaniem mikrofonu także to dla mnie ogromny problem. 

Z tego co pamiętam trzeba zwiększyc czułośc mikrofonu głośnosc w ustawieniach 

Poziom głośności mikrofonu w systemie ustawiony jest ma maksimum (zakładka dźwięki -> urządzenia do nagrywania). Chyba ,że masz na myśli jakąś inną opcję o której nie wiem.

 

Masz nieprawidłowe ustawienia.

Prawidłowe

 

kliknij aby powiększyć:
el949_Ustaw-urzadzenie-domyslne.jpg ja157_Glosnosc.jpg go739_Czulosc-mikrofonu.jpg vp849_Panel-przedni.jpg

Odtwarzaj (Głośność odtwarzania) prawie na maksimum - 97%
Nagrywaj (Głośność nagrywania) prawie na minimum - 5/6%
 inaczej mikrofon nie będzie działać.
(dziesiętne milimetra mają duże znaczenie)
W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.
Odnosi się do niektórych komunikatorów, na GG oraz Skype Miks stereo powinno być zaznaczone.

Włączenie/wyłączenie Miks stereo:
http://img24.otofotki.pl/lu315_Miks-stereo.jpg.html
http://img24.otofotki.pl/nn198_Miks-stereo-2.jpg.html

Zwiększ lub zmniejsz czułość mikrofonu wg. trzeciego screena.
Ostatni czyli czwarty screen przedstawia co zrobić aby działał panel przedni komputera.

Jeżeli masz Skype ustaw/zaznacz tak w jego ustawieniach:

hm14_skype.jpg

v Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu
v Automatycznie dostosuj ustawienia głośników

  • Zapisz.

Przeprowadź na tym komunikatorze test mikrofonu:
Echo/Sound Test Service.

 

Screeny pochodzą z płyty GIGABYTE, jeżeli masz inną to panel sterowników może wyglądać inaczej

ale ustawienia będą te same…

@XMan Dzięki wielkie za pomoc ! Duża różnica, teraz tylko dopieścić ustawienia muszę, żeby jakość spełniała moje oczekiwania. Temat do zamknięcia :)