Nie działa zasilacz czy płyta główna?

Komputer działał bez zarzutu. Po przewiezieniu go, ponownym podłączeniu do zasilania i włączeniu powtarzał się krótki sygnał. Według instrukcji Gigabyta “Power problem” Przeczyściłem z kurzu itd. odłączyłem wszystko i podłączyłem na nowo. Dalej to samo. W pewnym momencie coś pykło w zasilaczu i od tej pory zero reakcji na przycisk oraz na zwarcie dwóch zworek power na płycie głównej. Podłączyłem inny zasilacz i komputer startuje ale dalej są beepy sygnalizujące power problem. Dodam, że pojawiają się one nawet gdy w płycie głównej jest sam procek i pamięć RAM, a reszta podzespołów leży obok. Miernikiem sprawdziłem jakie napięcia podaje na 100 % sprawny zasilacz nie podłączony do płyty głównej. Mój zasilacz żółtą linią podaje 0.01 zamiast 0.5 to samo na linii szarej. Fioletowa i zielona poprawnie dają 5. Reszta chyba standardowo wygaszona.

Kondensatory wszystkie wyglądają na nieuszkodzone, brak wycieków, pęknięć i wypukleń.

Mój sprzęt:

Dual Core 2140

GA-946-S3

2 GB RAM DDR2 800 GoodRam

ATI x1950 PRO 512 MB

Delta 400 W zasilacz (bez komentarza na temat marki itp. dobrych parę lat ciągnął ten sprzęt bez zarzutów)

Oczywiście mógłbym kupić nowy zasilacz ale skoro podłączam inny i pojawiają się beepy to mija się z celem.

Możliwe jest, że uszkodzeniu uległ zasilacz i płyta główna?

Mi to wygląda na płytę główną,Delta jest z tych dobrych,ale może po prostu zużył się,możliwe,że to zasilacz i płyta

pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html oraz jak-prawidlowo-sprawdzic-napiecia-zasilacza-komputerowego-t9809.html#p68666 postudiuj żeby mieć pewność co do napięć zasilacza. http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-spr … puterowego tu jeszcze masz “lekcję poglądową”(sorry że nie zapytałem, może to znasz). Pozdrawiam.

Właśnie podłączyłem mój zasilacz do innego komputera i zero reakcji na przycisk power. Wiec wygląda na to że zasilacz padł i przy okazji zabrał ze sobą płytę główną :?

W tym tygodniu będę miał możliwość podłączenia tego samego modelu płyty głównej pod moje podzespoły…

Póki co chętnie zbiorę wszelkie możliwe porady jak na własną rękę temu zaradzić bez wymiany podzespołów. Lutownica i miernik jest na stanie więc może coś zdziałam z czyjąś radą.

Tą metodą ze sprawdzaniem pod obciążeniem nie jestem w stanie sprawdzić pomiarów ponieważ zasilacz jak i reszta podzespołów nie startuje. Podłączyłem sam zasilacz do gniazdka i pali się zielona dioda na nim, gdy spinam ze sobą zielony kabelek PS_ON z masą zapala się pomarańczowa lampka obok ale zasilacz nie rusza.

Gdy zasilacz jest podłączony do płyty głównej i nacisnę power to pomarańczowa dioda również się zapala więc wnioskuję po tym, że płyta główna prawidłowo wysyła sygnał do zasilacza, a ten nie startuje. Tylko martwią mnie beepy na innym w 100 % sprawnym zasilaczu. Nie wiem jak to rozwiązać.

  • poczytaj jeszcze to http://active-comp.pl/zasilacze.html a najlepiej wpisz w Google hasło:Napięcia zasilacza komputerowego, wyrzuci ci mnóstwo linków które mogą ci pomóc. Powodzenia.

Tak więc ten zasilacz uwalony jest na 100 %

Nie startuje na “sucho”

Nie startuje w tym komputerze

Nie startuje w innym lekko słabszym

Teraz tylko muszę pokombinować jak rozwiązać komunikat dźwiękowy “power problem” na innym zasilaczu.

Wygląda na to, że gdzieś na płycie głównej może być spięcie bo sam zasilacz jest sprawny i pracuje cały czas w innym PC. Jakie mogą być objawy gdy wykluczony jest już zasilacz ?