Nie działa zasilacz do laptopa 1525 dell inspiron


(Lost World) #1

Witam

Mam problem z moim dellem inspiron 1525, nie działa zasilanie, ładowarka oryginalna, bateria wymieniona - nagle pojawił się błąd że nie wykrywa ładowarki w biosie , baterii też, w ogóle zero reakcji i ciągle ten błąd

Co robić? Bo na elektryce tak za bardzo się nie znam, a trochę boję się go oddać do serwisu..

@edit

Wszystko było okej do ponownego uruchomienia komputera...i ten komunikat, proszę o pomoc


(Rovou5hou) #2

Na początek podmień zasilacz na inny, też oryginalny ale sprawny. Obecny ma prawdopodobnie problemy z komunikacją z komputerem, częsta przypadłość. Jeśli nie to na 99% płytka ze złączem zasilania do wymiany, do dostania za mniej niż 10 $ już z wysyłką.


(Lost World) #3

Dzieki dzieki, na trzech zasilaczach ten sam problem , to chyba ta plytka zasilajaca - doszedlem do tego ze jak delikatnie przekrece adapter zasilajacy (koncowke) to wszystko jest okej. Ale do czasu. Ile kosztuje taka plytka do tego modelu? I jak wyglada wymiana? To nie sa zintegrowane podzespoly? - nie znam sie na sprzecie…:wink:


(Rovou5hou) #4

Wejdź na ebay.com i wklep “dell 1525 power jack board” do wyszukiwarki, zobaczysz wtedy co to dokładnie za płytka i po ile stoi. Nawet z przesyłką do PL kosztuje kompletne grosze, nie opłaca się lutować samego gniazda. Instrukcję montażu znajdziesz tradycyjnie w supporcie Dell’a http://support.dell.com/support/edocs/s … /index.htm . To prosta sprawa dla kogoś kto kiedykolwiek grzebał w sprzęcie, ale dość czasochłonna. Trzeba prawdopodobnie rozebrać 3/4 lapa. Jeśli nie czujesz się na siłach zrobi to za Ciebie dowolny serwis.