Nie działają antywirusy i przeglądarki internetowe


(Wiki 6) #1

Witam,

po sciągnięciu jakiegoś obrazu Avast wykrył wirusa, kliknalem zeby go usunal i od tego momentu nie mge polaczyc sie z internetem (skype i gg chodzą normalnie, ale opera i explorer nie moga sie polaczyc) oraz nie moge uruchomic zadnego programu antywirusowego ani menadżera zadań sysatemu windows. System Windows 7. Prosze o pomoc...

Raport z OTL'a

http://wklej.to/MS2E

http://wklej.to/cx5K


(Dariuszbbr) #2

A próbowałeś wyłączyć awasta .Na próbę wyłącz na chwile awasta i spróbój czy wszystko dziala.Kiedyś miałem awast internet security i podobnie mi sie zrobiło.


(Wiki 6) #3

Awast w ogóle nie jest aktywny. Tak jakby cos blokowało programy antywirusowe i połączenie z internetem (tylko przeglądarki). Udało mi się przeskanować komputer używając AVG Rescue USB. Wykrył 4 trojany które skasowałem. Niestety, po ponownym uruchomieniu komputera nic się nie zmieniło... Proszę o pomoc. Jestem na wyjeździe w obcym kraju i nie mam możliwości udania się do serwisu.:confused:


(Dariuszbbr) #4

To tych troyanów jest znacznie więcej . Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI ... 12976.html zrób pełnego skana ,lecz wszystko co sie nie da usuń.


(Leon$) #5

OTL w oknie Custom Scans-Fixes wklej następujący skrypt:

http://www.wklej.org/id/419088/txt/

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile:


(Wiki 6) #6

nowe raporty OTL'a

http://wklej.to/5mrR

http://wklej.to/DnM8

tym razem antywirusy działają. próbowałem wyłączyć Avasta, ale nadal Explorer i Opera nie chcą się połączyć z internetem:/ (skype i gg działają).

Pozdrawiam


(Leon$) #7

OTL w oknie Custom Scans-Fixes wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile: