Nie działają aplikacje MSI X Bost i Live UPDATE6

Cześć od dwóch dni mam taki problem, przy uruchomieniu aplikacji MSI X Boost pojawia się komunikat Nie można znaleźć interfejsu API.


Uznałem że coś się po krzaczyło z programem więc go odinstalowałem, w trakcie ponownego zainstalowania programu wyświetla mi się komunikat Wewnętrzny błąd: Expression Error 'Rutine Error

Program co prawda się zainstalował ale nie nie działa.

Tak samo nie działa program MSI Live update6, nie uruchamia się, odinstalowałem i w trakcie ponownego zainstalowania pojawił się podobny komunikat " Wewnętrzny błąd Expression error 'Runtime Error9at 3:1005): SWbemObjectSet: Invalid class.

A na koniec przy zresetowaniu komputera wyświetlił mi się taki komunikat:

Podsumowując problemy zaczęły się ze dwa dni temu po jakiejś aktualizacji windowsa10.

Dzisiaj ponownie zaktualizowałem system przez Windows update
Miałem dostępną aktualizację zbiorczą programu .NET Framework 3.5 i 4.8w Windows 10 1903 - pomyślnie zainstalowano.
Oraz jaką zbiorczą aktualizację Windows 10 1903

A programy nadal nie działają, może wiecie w czym tkwi problem?

Pokrzaczyło się coś w rejestrze
Odinstaluj, napraw CCLEANERem i zainstaluj ponownie
Jak się nie da do kicha.
Ja nie uaktualniam Win 10 ma mam wszytko OK

Właśnie w tym problem że te programiki odinstalowywałem i naprawiałem ccleanerem i to nic nie daje

spróbuj przywrócić punkt jak było dobrze. Ewentualnie czeka cię format. Ja blokuje akualizację Windows Update Bloker. To nie psuje systemu tyko dodaje usługę ubijającą Update jak się włączy. Można jedym ruchem właczyć lub wyłączyć atualizację. Mam laptopa MSI, jak się raz zaktualizował to sterowniki przestały działać bo producent nie nadąża ze sterownikami pod zmiany windows.
Przy Runtime Error9at 3:1005 raczej nikt ci nie pomoże, bo to jest uszkodzenie rejestru. Możesz zrobić tylko jeszcze jedną rzecz. Wejść w “regedit” i ręcznie pousuwać klucze z tymi programami. Potem reset i spóbować zainstalować je. Powodzenia

Punkt przywracania nie działa, muszę przeinstalować system niestety.

Zrobiłem prze instalkę systemu i teraz wszystko działa, zamykam temat.

Reinstalacja systemu nic nie da. ja mam to samo na nowym sprzęcie i nowo zainstalowanym systemie. Pomogło gdy na nowo zainstalowałem całe utility z CD dołączonej do płyty głównej. Pomogło ale nie na długo. po miesiącu lub dwóch powtórka od nowa.