Nie działają filmy na youtube nawet po reinstalacji systemu

Witam,

 

Na wstepie uprzedzę, że zanim zdecydowałem się utworzyć temat opisywany już dziesiątki razy dwa tygodnie spędziłem na różnych forach przeglądając naprawdę setki podobnych tematów i w żadnym nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.

 

Mam problem z odtwarzaniem filmów na youtube. Do niedawna wszystko działało ok, ale jakieś dwa tygodnie temu nagle przestały sie odtwarzać, wyskakuje tylko komunikat “wystąpił błąd, spróbuj ponownie później”. Nie działają mi na żadnych przeglądarkach (ie, ff, chrome, opera). Próbowałem reinstal flasha, przeglądarek, javy oczywiście po wcześniejszym dokładnym odinstalowaniu, usunięciu profili i czyszczeniu cccleanerem. Instalowałem najnowsze wersje przeglądarek jak i flasha ze stron producentów. Jako antywirusa używam darmowego avasta, ale próbowałem też bez jkiegokolwiek antywira. Wierzcie mi, że sprawdzałem najróżniejsze sposoby opisane na różnych forach… i nic. W końcu zdecydowałem na format dysku i instalację nowego systemu i dalej nic nie pomogło.

 

Mam leciwy sprzęt:

Thinkpad T61 intel core 2 duo 2,4 Ghz, 2 gb ram, nvidia Quadro 140. Jako, że sprzęt stary to i systemu używam strego: windows xp professional sp3. Intenet kablowy upc 10mb/s.

 

Dodam, ze mam drugi laptop o podobnych parametrach, z vistą i tam mi smiga wszystko na youtube; oraz mam też stacjonarny komputer, tez stary z windowsem xp home edition i tam też smiga youtube, przy takiej samej przeglądarce i flashu.

 

Ktos ma pomysł gdzie jest pies pogrzebany?

 

Jeśli faktycznie posprawdzałeś wszystko i nie możesz dojść ładu i składu to w ostateczności zanieś sprzęt do jakiegoś sklepu/serwisu z komputerami i bankowo coś zaradzą.

Upewnij się, że system pomimo, że jest nowy nie jest czymś infekowany. Rzuć logi z działu bezpieczeństwa.

http://forum.dobreprogramy.pl/bezpiecze%C5%84stwo-f15/

Spróbuj odpalić jakiegoś linuxa LIVE  ( polecam Mint)  - zobacz czy problem wystepuje.

Po pracy sprawdzę system jeszcze raz, wcześniej skanowałem go malwarbytesem i combofixem i nie było infekcji. Zastanawiam się, czy po prostu nie zaistalować wina7 i sprawdzić jak będzie smigał. Czy ewentualnie jakieś sterowniki nieaktualne mogą mieć na taki stan rzeczy wpływ??? Bo wydaje mi się, że do filmików youtube jest tylko flash, ewentualnie wparcie grafiki do filmów hd.

 

 

To wina internetu. Pakiety nie dochodzą, a youtube jest na to wrażliwy. Zwykle to wina dostawcy internetu i to jemu powinieneś zgłosić problem.

Czy wszystkie komputy są połączone do jednego rutera i korzystają z tego samego połączenia? (Jeśli tak to, to nie jest wina dostawcy internetu, i może być wina karty sieciowej w twoim komputerze).

Może łączysz się przez wi-fi i ściany zatrzymują pakiety idące do twojego komputera, a nie zatrzymują tych idących do laptopa bo stoi gdzie indziej lub jego karta wi-fi ma większą czułość.

 

Pożycz od kogoś internet LTE i podłącz do swojego komputera i napisz czy wszystko jest w porządku. Powinno być w porządku jeśli mam rację.

 

Czy żaden wirus nie zużywa Ci połączenia internetowego? Gdy wyłączysz wszystkie programy korzystające z internetu powinieneś mieć transfer na poziomie zero. Jeśli jest wyższy to może być wirus/trojan. Czy coś Ci zużywa transfer?

 

Filmik na Yutube może być odtwarzany przy pomocy flasha lub html5. Czym u Ciebie się odtwarza? Kliknij lewym przyciskiem na filmiku by się przekonać. Kilka tygodni temu przestawili na HTML5 bez informowania użytkowników, więc to może być przyczyną twoich problemów. Może przestaw znów na flashplayera. Masz to w ustawieniach Youtube. Po prostu wyłączasz html5.

http://youtube.com/html5

 

Lub ewentualnie jeśli masz flasha to przestaw na html5.

 

Czu używasz torrenta w czasie gdy ten błąd występuje?

 

By w prosty sposób przetestować połączenie

Start->uruchom i wpisujesz:

ping wp.pl /t

Niech to Ci chodzi w tle. W czasie gdy zaobserwujesz ten błąd na Youtube ping w ms powinien się zwiększać, a nawet powinieneś zaobserwować utratę pakietów (Komunikat ‘upłynął limit czasu żądania’). kombinacja klawiszy Ctrl+‘Pause break’ w okienku pinga wyświetli Ci statystyki utraconych pakietów. Zrób test przez jakiś czas i napisz ile pakietów straciłeś, ile wysłałeś, a ile odebrałeś.

 

Jeśli nie możesz zmienić dostawcy internetu to musisz sięgnąć filmy na dysk z YouTube, najlepiej programem mającym automatyczne wznawianie(mówią na to menadżery pobierania), a później je odtwarzać np. za pomocą programu Dziobas lub innego do filmów. Oczywiście nie trzeba czekać, aż się cały film pobierze na dysk i można zacząć wcześniej oglądanie.

 

Jeśli chcesz uzyskać linki do pobierania filmów z Youtube korzystasz z 

http://en.savefrom.net/#url=http://www.youtube.com/watch?v=3fz1LWoRZDE