Nie działają klawisze funkcyjne Toshiba P200

(Lapdc1) #1

zauważyłem , że od jakiegoś czasu nie działają mi klawisze funkcyjne, parę dni temu działały znów przez 1 dzień ( :slight_smile: i dalej nie działąją.Szczególnie irytujące jest to kiedy chcę ściemnić lub rozjaśnić obraz, bo, choć w tej toshibie jest na pulpicie specjalny hm... nazwijmy to osprzęt, który właściwie zastępuje ( a raczej powinien....:)klawisze funkcujne, ale to coś bardzo słabo działa a czasem też wcale, klawisze zaś, kiedy jeszcze działąły , to działały bezproblemowo. Dodam , że nie jestem orłem w "komputerologii", więc może sam coś wyłączyłem, przestawiłem.... Czy jest w ogóle jakieś miejsce gdzie się zarządza nimi czy uruchamia te klawisze.....?? mam na tym laptopie vistę.

jakaś podpowiedź..?

(Jarek Drz) #2

A próbowałes przeinstalowac sterowniki z płyty? Bo chyba posiadasz takową?

(Lapdc1) #3

hmm.... sorki, ale jestem w temacie komputerologii początkujący (ten lapek to moj pierwszy komp), więc może jaśniej....:slight_smile: o ile się da jaśniej :slight_smile: co znaczy "przeinstalować z płyty".

dzęki za odpowiedź! :slight_smile:

(lazikar) #4

Chodzi mu byś płytę ze swoim Windowsem ponownie zainstalował używając funkcji naprawy, jednak jeśli chodzi o laptopy to jest to płyta recovery wiec nic z tego.

(Jarek Drz) #5

Powoli dojdziemy do sedna lecz najpierw zadam Ci podstawowe pytanie:

1. Jaki to model laptopa ( podaj dokładny symbol )?

(lazikar) #6

Czytaj proszę ze zrozumieniem.

(Jarek Drz) #7

Najprawdopodobniej jest to ten sterownik ze strony producenta http://support.toshiba-tro.de/tedd-file ... 181425.zip

(Lapdc1) #8

nazwa modelu tosatelite P200-13Z, ale jak próbowałem znaleźć sterowniki do niego , to takiego modelu nie mogłem znaleźć...:slight_smile:

a ten sterownik, jakowy powyżej mi polecałeś, to napewno ten ? on ma ponad 170mb.....

(Jarek Drz) #9

I jak? Próbowałeś tych serowników?