Nie działają litery ż i ź


(Nowik434) #1

Witam.

 

Mam problem z klawiaturą w toshiba satellite. Nie działa mi kombinacja klawiszy ALT + Z i X. Wszystkie inne litery poza ż i ź działają.  Język mam ustawiony polski programisty, inne usunięte. Podobno problem może stwarzać karta radeona ale już przestawiałem skróty kawiszowe. Próbowałem także włączać i wyłączać programy w menedżerze oraz zainstalowałem program shortcutkeys. W przypadku podłączonej klawiatury zewnętrznej klawisze działają, działają także kombinację klawiszy np alt na klawiaturze zewnętrznej a z na laptopie i odwrotnie. Bardzo proszę o pomoc.


(floyd) #2

Jest prawdopodobnie jakiś program który używa takich skrótów, ale trudno zgadnąć jaki.

Jedyne co mogę zaproponować, to zmiana sposobu pisania polskich liter.

naciskając akcent:       [`]+a=ą, itp.

Oczywiście będzie też działało standardowe pisanie czyli prawy ALT+a=ą

Jeżeli Ci takie rozwiązanie odpowiada, to tutaj programik do zainstalowania: http://x2t.com/323553

Po ściągnięciu i rozpakowaniu przeczytaj: czytaj.txt i wykonaj zgodnie z instrukcją.


(Nowik434) #3

Dzięki za pomoc ale chciałbym to naprawić, laptop ma dopiero 5 dni więc problem tkwi raczej w oprogramowaniu. Spróbuję go jeszcze sformatować.


(Chojinka) #4

czyli te skróty są wykorzystywane przez jakiś inny program, zanim zrobisz format spróbuj pomyśleć co było instalowane i kiedy przestały działać - pewnie wszystko szło hurtowo i trudno powiedzieć co na to wpłynęło i gdzie szukać, a często wystarczy tylko zmienić stróty klawiszowe w danym programie…

https://www.google.pl/#newwindow=1&q=brak+%C5%BC+w+klawiaturze