Nie działają mi poprawnie dwie karty ATI w laptopie K50AB

Witam, posiadam latptop ASUS K50AB i WINDOWS 7 w nim mam dwie karty ATI HD 3200 (zintegrowana) i ATI HD 4570 (dedykowana). Te karty powinny działać tak, przy użyciu filmów, normalnej pracy itd., powinna działać karta ATI HD 3200, a gdy gram powinna uruchamiać się karta ATI HD 4570, niestety nie działa to tak jak powinno, przetestowałem sporo sterowników z strony ASUS’a, ATI itd… I nadal mi to nie działa jak powinno, otóż na chwile obecną gdy kliknę koło zegarka na ten panel ATI zwany CCC mam takie opcje jak widać na screenie

758f967a96aecd6bm.jpg

3rd karta ma takie opcje jak widać (1), a karta 1st, 2nd, 4rd tak jak widać na (2)

Generalnie mam włączoną tylko kartę 3rd jak widać na screenie, bo jak włączę tą 3200 to tworzy mi jakby drugi pulpit i np… Myszką mogę przejechać poza obręb co obecnie widzę i w grach wtedy działa mi tylko 3200, dopiero jak wyłączę ją i zostawię TYLKO 4570 to wtedy będzie mi działać w grach, ktoś mi poleci, abym zostawił sobie tą kartę 4570, pewnie bym tak zrobił, ale drażni mnie fakt, że nie mogę przyciemniać na niej ekranu… Dopiero jak włączę kartę 3200, to mogę przyciemnić ekran :confused:

Czy ktoś się już z tym spotkał i wie co powinienem zrobić?

Problem jest w win 7 i sterownikach, prawdopodobnie nowy win nie obsługuje poprawnie sterowników. Jeżeli pojawiły się nowe stery pod win 7 to powinny załatwić sprawę, jak nie… to pisz do asusa

Dokładnie.Wina leż po stronie win7 wyłącz integre w w biosie (o ile to możliwe) i używaj tylko dedykowanej.

No tak, ale jak już mówiłem na zdedykowanej nie działa mi przyciemnianie obrazu, a karty mogę sobie przełączać z poziomu pulpitu przez CCC od ATI

Na razie technologia Hybrid Crossfire nie działa poprawnie w Windows 7,więc trzeba czekać na nowe stery od ATI.Jednak Hybrid Crossfire zbyt popularne nie jest i wydaje się że ATI pozwala by standard umarł ‘‘śmiercią naturalną’’.Próbowałeś wyłączyć integre i instalować ponownie sterowniki tak jakby w systemie była tylko jedna karta?Może to rozwiąże problem z przyciemnianiem obrazu.