Nie działają ogonki "czcionki" pod IE6. Nie iso-88

Witam,

mam czcionke na stronie Kristen ITC i problem jest następujący ,iż w operze i mozilli wszystko jest ok z ogonkami natomiast w ie jest lipa .Moje pytanie brzmi : Co należałoby zrobić aby w ie6 ta czcionka działała (ogonki) ??? Czy poprostu chodzi o to ,iż ie6 nie obsługuje tą czcionke a opera i mozilla tak . Jak to zrobić aby ie obsługiwał tą czcionke(ogonki) Czytałem o WEFT i możliwości wczytywanie czcionek ale czy to jest dobre rozwiązanie . Czy poprostu trzeba zmienić czcionke na stand. :frowning:

Dziękuje za wszelką pomoc :slight_smile:

Zmień czcionkę na standardową i tak nikt lub prawie nikt jej nie będzie miał zainstalowane na komputerze. Kombinowanie z czcionkami osadzonymi nie jest dobrym rozwiązaniem.

Hmmm … a które czcionki są standardowe ??? Troche śmiech na sali jeżeli mamy do wyboru 5 rodzaju czcionek. A poza tym czcionka o której wspominałem jest w systemie ,więc skąd mam wiedźieć które czcionki są standardowe które nie . Jeżeli mowimy tu o timesie tahomie itd to mamy 1 % wyboru czcionek ? Szkoda mówić

Słuchaj, kto ma IE 6? Pomyśl jak już to jest to 1 może na 300-400 osób - głównie mają to Ci, co mają kompy graty - czyli 98 a ich jest niewielu. Więc może zostaw tak jak jest - chyba, że ma to być jakiś znany portal jak fotka.pl, onet.pl, itp…

Że co?! Chyba niedoinformowany jesteś i to bardzo.

Proszę, najświeższe statystyki opublikowane dzisiaj przez Gemius:

w oby przypadkach IE6 jest na pierwszym miejscu w statystykach i widzisz jaki udział w rynku osiąga… więc… no comments xD

Co to czcionek standardowych… hmmm… to troszkę pojęcie względne. Jeśli chcesz używać to do jakiegoś dłuższego tekstu, to Arial, Verdana, Tahoma, Helvetica. No i oczywiście na koniec w stylach daj sans-serif żeby przeglądarka wyświetliła domyślną bezszeryfową czcionkę systemową w przypadku braku powyższych.

No nie wiem - jak już to jest tylko pewnie ranking zatytuowany ‘jakiej wer. IE używają internauci’ Ci co odwiedzają moje strony, mało kto używa IE znaczną przewagę ma IE, zaraz za IE jest Opera.

Ja bym zostawił tak jak jest i się nie przejmował. A skoro Cię tak to drażni to nie mieszaj po prostu zostaw tak, jak jest domyślnie.

1.IE6 używa dużo osób (laiki) ps. moja dziewczyna ,więc … :slight_smile: ale nie odpowiadacie na pytanie .Co do tej czcionki ,chodzi mi żeby w ie6 były widoczne ogonki ,w operze i mozilli jest ok więc …? .Co myślicie o zamianie tego wszystkiego w grafike ,chodzi mi o menu ,a tekst poprostu walne standardem ???

Strony powinny być uniwersalnie, niezależnie na jakiej przeglądarce są wyświetlane wszędzie muszą wyglądać poprawnie. Być może strona wygląda inaczej również w innych przeglądarkach, np. Safarli lub Konqueror.

Koniecznie popraw te czcionki i nie korzystaj z porady Diabełek666

Co do zastosowania większej ilości grafik to niekoniecznie jest to dobry pomysł. Zawsze stosuje się jak najmniej grafik i co się da robi się kodem żeby strona miała jak najmniejszą objętość.

nie decyduj za niego, dobrze? Zresztą kto to normalny widział używać takiej starej wersji jak 6.x najlepiej 7.x jak już ale znacznie lepsza jest Mozilla.

Danpas19, zostaw domyślne ustawienia i tyle - po co grzebać - zawsze będzie coś.

Chłopaki ale strona musi mieć tą czcionke !!

Użyj czcionek alternatywnych. Pokaż link tej swojej strony

Ok , wrzuce na serwa i zaraz dam linka

jestem początkujący więc bez śmiechu :slight_smile:

Złączono Posta : 15.11.2007 (Czw) 21:24

Link: http://www.infohtml.szu.pl

Chodzi o to że w menu górnym i po lewej to jest czcionka i w ie aktualności nie wyświetla się poprawnie,a niechciałbym każdego wiersza tabeli zmieniać w grafike ,teraz mam tylko jedną .

Cóż, tak w IE, jak i w Operze oraz FF wszystko wyświetla się poprawnie. Dlaczego? Bo u mnie to zwykły Times New Roman :stuck_out_tongue: Niestety, ale raczej większość użytkowników po prostu nie ma zainstalowanej wymienionej przez ciebie czcionki, więc nie robi im różnicy której przeglądarki używają i czy poprawnie wyswietla ona ogonki - i tak zobaczą domyślny font systemowy…

Dlatego jeśli naprawdę zależy ci na użyciu tego właśnie fonta, musisz albo zrobić menu graficzne, albo bawić się czcionkami osadzonymi.

Nie, to nie jest żaden ranking tylko stałe badanie polskiego Internetu w którym uwzględnia się wszystkie przeglądarki. . Proponuję zapoznać się ze stroną http://ranging.pl

i za wikipedią:

Dalej:

no jasne… genialny pomysł, nie ważne że (statystyczna) połowa ludzi wchodzących na stronę miała jakieś problemy… ważne że ty nie będziesz miał… lol

ale ty już możesz decydować jakiej przeglądarki mają inni używać, tak?

Co do tematu:

Z tego co zauważyłem, to ta czcionka w ogóle nie zawiera polskich znaków. To co zauważasz w Fx to polskie ogonki, ale z innych, standardowych czcionek. Dlatego albo zrezygnuj z tego fonta, znajdź inny… albo zrób graficzne buttony :slight_smile:

@EDIT:

  • dołączam się do słów kasiekonline , która była szybsza troszkę xD

Dzięki wielkie za pomoc !!