Nie działają porty USB

Witam !

 

Mam po raz kolejny problem z portami USB mam oryginalny system Windows 7 Professional x64 i jest problem tego typu, żadne urządzenie pod USB nie działa Windows informuje mnie że nie mógł znaleźć sterowników.

Po wgraniu Windowsa na nowo jest dobrze przez około 3 miesięcy, a wtedy problem się pojawia 

Nawet nie wykrywa żadnego pendrive, prosi o sterowniki. Ostatnio kupiłem Sony Xperia Z2 podłączam i wskazuje sterowniki z katalogu driver, które działają u wszystkich a u mnie komunikat urządzenie nie zostało poprawnie zainstalowane

Rozkładam ręce :frowning:

 

Na innych systemach jest dobrze.

 

Laptop ASUS N52DA

Czy Windows jest N lub KN? Rozumiem, że mysz działa czy tam klawiatura nie działa np. telefon?

Może jakiś wadliwy uodate windowsa?

Osobiście podejrzewam system N. Doinstaluj

 

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=16546

Tak myszka działa, Ostatnio pobierałem wersje VL i wpisałem swój klucz i działało, mam wszystkie dodatki typu WMP itp.

Ale zainstaluje ten update i zobaczymy :slight_smile:

 

Tak aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera :frowning:

 

Wersja systemu

 

A masz może uszkodzone sterowniki też tak miałem i przeinstalowałem sterowniki mi zadziałało.

Jeżeli masz to nie wykrywalne na ekranie to może nawet porty nie są podłączone chyba że windows znajduje i rejestruje ten błąd

A jak podłączasz to na dole po prawo masz ikonke portu usb jak masz to podłączenie ok nwm jak w twoim systemie ale mi w 7 Home Premium mam tak że na dole wyskakuje menadżer usb i pisze mi czy właściwie zaladowano i czy są sterowniki.

Od czego mam przeinstalowac sterowniki? 

To nie jakiś modyfikowany system? Czasem są problemy z urządzeniami na USB właśnie na modyfikacjach. 

On był ze wszystkimi aktualizacjami, ta czaszke na starcie, sam ustawiłem przez program sunrise 

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Skąd pobierałeś ten system?

Może ma Wersje Orginal :stuck_out_tongue: Może masz wyłączone Porty USB w menedzer urządzeń :stuck_out_tongue:

Ta Wersja jest z torrentow, ale miałem recovery i to samo się działo, jak bym miał wyłączone porty USB w menadżer urzadzen to by nie było tego posta.

Najprawdopodobniej wina leży po stronie sterowników. Czy pobierasz sterowniki jakimś programem? Miałem kiedyś taki sam przypadek po pobraniu najnowszych sterowników do USB programem Driver Max. Szkoda, że nie robiłeś kopii sterowników gdy wszystko działało dobrze, bo wtedy kilka klików i wszystko działa poprawnie.

Zgadles pobieram sterowniki przez program Driver Genius

Myślisz że odinstalowanie sterow i zainstalowanie ze strony producenta pomoże?

Spróbuj wejść w menadżer urządzeń wybierz po kolei urządzenia USB (jest tam sporo) sprawdź które się aktualizowały, a następnie klikaj “przywróć sterownik” Myślę, że na 99% jest to wina zaktualizowanych sterów.

 

Już nic nie zrobię, mogę jakoś pobrac Windowsa będąc w Niemczech?

Możesz pobrać, a chcesz W7 czy W8.1?

Możesz, proszę: http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Taki komunikat dostałem po wpisaniu klucza.

 

 

Dobrze dziękuje Wam za pomoc. Wytrzymam jeszcze miesiąc bez USB :D 

Temat uważam za zamknięty.