Nie działają przeglądarki, internet jest, gg działa

Witam mam problem.

Już na samym początku muszę przyznać ze wiem ze jest trochę tematów na ten temat, lecz jakoś przeglądając je albo ja nie rozumie dokładnie tego co tam ludzie piszą, albo po prostu to nie rozwiązuje mojego problemu.

No wiec problem polega na tym, ze na komputerze stacjonarnym nie działają mi przeglądarki. Działały do momentu jakiejś instalacji którą mama włączyła dzisiaj, ale niestety ani ona ani ja nie wie jaka:/ Gadu gadu działa. Wielu ludzi pisze o serwerach DNS. Może w tym tkwi problem,ale potrzebował bym szczegółowych wyjaśnień co i gdzie mam wpisywać. Bardzo proszę o pomoc.

Edit: Przywracanie systemu nic nie dało :confused:

Powiedz jaki masz system i jaki typ połączenia :slight_smile:

Jestem chętny na rożnego typu współpracę w postaci screenów i odpowiedzi :wink: itd…

Tak wiec system XP, internet z TP mam LIve Boxa, i od niego bezprzewodowo łącze się z laptopem i tu internet działa (choć był moment że jak dziś grzebałem w tych DNS ach to nie działał;p) no a komputer stacjonarny tam gdzie się strony nie wyświetlają łącze się kablem z Live boxa;)

Jak masz jeszcze tą wielką płachtę “kartonowej” instrukcji obsługi od liveboxa to po kolei rób to co na obrazkach…

Przepnij kabel z czerwonego na żółty (lub odwrotnie - nie pamiętam, co “siedzi” na którym) - jeden jest od TV.

Jeśli nie pomoże - google z laptopa i “konfiguracja sieci w Windows XP” - no i czytać ze zrozumieniem :slight_smile:

Wiesz co wydaje mi się ze to przepinanie nic nie da… Przecież internet mi chodził normalnie i przeglądarki i gg wszystko… Teraz chodzi tylko gg, żadna przeglądarka nie wyświetla stron jest : “404 File Not Found” Nie zmieniałem nic w kablach.

próbowałem trochę konfigurować ale bez skutku…

Pomoże ktoś jeszcze?

Start>Uruchom

Wpisz cmd > Enter

W linii poleceń napisz: ping 212.77.100.101

Podaj wynik.

mizerny , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Aresh - dobrze, wyedytowałem swoje posty.

Dziękuje wszystkim za pomoc, i z racji tego, że jakoś sam doszedłem do rozwiązania, napisze co zrobiłem. Sprawa jest o tyle prosta, że po prostu pozmieniałem po prostu proxy.

Mozilla->Narzędzia->Opcje->zaawansowane->sieć-> połączenie-> ustawienia.

i zamiast “Używaj systemowych serwerów proxy” dałem “Automatycznie wykryj ustawienia proxy dla tej sieci”

Pragnę nadmienić, że u mnie to akurat pomogło na starszym komputerze, na laptopie mam tę 1 opcję. :slight_smile:

Pozdrawiam

mizerny

ja mam podobny problem.

Mam internet play online. Problem jest taki, że jak włącze internet to otworzą mi się 2-3 strony i dalej nic. Tak jakby traciło sygnał, tak jest w każdej przeglądarce. A zasięg jest na 5 kresek. Wczoraj sformatowałam komputer, ale to nie pomogło. (na drugim komputerze, który jest obok w pokoju nie ma takiego problemu) wszystko co znalazłam w internecie - czyli antywirusy, ustawienia DNSów, zapory, firewall - próbowałam, nie w tym tkwi problem.

MOŻE KTOŚ JEST W STANIE POMÓC ?