Nie działają sloty DDR 1 i DDR3

Witam. Mam taką  płytę  główną ASRock 939S56-M .O ile dobrze zapamiętąłem to nie działają na niej sloty(o ile dobrze to nazywam ) pod ram i są oznaczone DD1 i DDR 3.Co może  być przyczyną?

Co rozumiesz pod pojęciem że nie działają? Nie czyta kości RAM czy co?

http://www.asrock.com/mb/SIS/939S56-M/

DDR400 to nie jest DDR2 ani DDR3 ani DDR1.

Cytuję ,DDR400 is just plain DDR ram, it is neither DDR2 nor DDR3."

Nie ma raczej aż takiej kompatybilności, zwłaszcza, że kość DDR2 nie zadziała na płycie głównej z DDR3. Takiej wstecznej kompatybilności raczej nie znajdziesz na tą chwilę. Dodatkowo, ta płyta obsługuje tylko 4GB RAM. Jak na te czasy, taka ilość jest mała.

Nie widzi kości a są sprawne na 100%. Bo w pozostałych slotach działają.DDR 1 ,2,3 i 4 to oznaczenia slotów na płycie :). Mam trzy kości 256MB, 512MB i 1GB.Wszystkie ddr400. O ile dobrze pamietam. Chciałbym mieć wszystkie w kompie ale tak jak pisze coś nie tak ze slotami nie wiem  nie mam schematu ani nie mogę go znajść nigdzie aby pomierzyc jakieś napięcia na tych slotach. Byc może brak zasilania kości RAM. Nie wiem.Nie działaja 2 i 4 bo sprawdziłem.

Rubin714p - zajrzyj do instrukcji, tam wyraźnie pisze na temat twojej zachcianki: moduły muszą być identyczne. SiS (chipset) nie obsługuje FlexMemory, więc nie możesz obsadzić TYLKO 3 slotów.

Czyli muszę wsadzic  4kości?Pokazuje mi ze mam ramu 1,25 gb.

Rubin714p się rozpisałeś zamiast czytać ze zrozumieniem. Możesz obsadzić jeden, dwa lub cztery sloty (parami - wtedy będzie pamięć działała w trybie dwu kanałowym). Producent nie przewidział obsadzania banków trzema pamięciami. Dodatkowo producent zaleca by sloty były obsadzone podobnymi modułami w obrębie jednego kanału. Na chłopski rozum w instrukcji od płyty masz tabelkę która obrazuje to łopatologicznie.