Nie działają sterowniki dzwięku (realtek hd audio)

Witam, mam podobny problem, jak w temacie pod linkiem

nie-dzialaja-sterowniki-dzwieku-realtek-audio-t306915.html

i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Otóż zainstalowałem realteka HD wgrałem chipsety i nadal nie mam dźwięku. Ale sprawa jest o tyle dziwna że w realteku demo do sprawdzania dźwieku odtwarza się a winamp i tak nie chodzi i wyskakuje standardowy błąd 88780078.

Screen z menadżera urządzeń: 65d828c41f1ce55emed.jpg

Płyta główna Gigabyte N650SLI-DS4L

Płyta główna : http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 4l_10.html

Karta dźwiękowa Realtek ALC888.

Sterowniki : http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … 4l_10.html

Zainstaluj :

  1. Microsoft UAA.

Instalacja jest niewidoczna, wyszukaj plik ASetup , zainstaluj, poczekaj pół minuty, uruchom ponownie komputer.

instalacja :

asetup.th.jpg

  1. sterowniki do karty dźwiękowej Azalia

lub Realtek HD Audio Driver R2.51

  1. DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Start - Panel sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową Realtek…

Jeżeli nie to wybierz ją - Zastosuj - OK.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

Tak jak napisałem realteka mam zainstalowanego chipsety również głos w realteku jest ale nie ma tego głośniczka standardowego przy zegarze :smiley: . Wszystkie opcje w Dźwiękach i urządzeniach są nieaktywne, a aktualizacja mówi mi, że mam najnowsze sterowniki.

Najnowsze sterowniki nie zawsze są najlepsze.

Ja mam Realtek High Definition Audio Driver R2.03 :slight_smile:

Poprzednie musisz najpierw odinstalować i przeczyścić komputer np. CCleanerem.

Wcześniej zainstaluj ponownie sterowniki do płyty głównej Chipset.

instalacja :

chipset.jpg

UAA również ponieważ jest potrzebne do wykrycia karty dźwiękowej Realtek HD.

Dzięki za pomoc, problem tkwił w tym, że w narzędziach konfiguracji systemu byłą odznaczona usługa Windows Audio i to wszystko blokowało.

Jeden problem rozwiązany, proszę o zainteresowanie się moim drugim problemem.nie-dziala-stan-spoczynku-monitora-t412303.html

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową Realtek…

Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK. ja tu nic nie moge wybrac ale glos mam tylko na komputerze jak slucham piosenek z komputera ale znnow jak na internecie to nic nie slysze i prosze o pomoc ( nie dawno byl robiony format komputera ) moje gg 37111646

Odnośnie problemów to piszesz trochę niezrozumiale, tak na 70% :frowning:

Zrozumiałem że masz już dźwięk ?

Problem z tym tematem :

nie-dziala-stan-spoczynku-monitora-t412303.html

Odpowiedziałem :slight_smile: