Nie działają sterowniki karty 9800gt po instalacji directx 9

Witam, mój problem dotyczy sterowników karty Gf 9800GT. Mianowicie po instalacji jakiejś nędznej gierki wyskoczył monit o zainstalowanie Directx 9.0c opacznie kliknąłem tak i zaczęły się problemy tzn. Sterowniki karty graficznej się wysypały, reinstalowałem już stery zarówno z poziomu instalatora windows jak i własnoręcznie ściągniętych ze strony nVidii i nic to nie dało (W menadżerze urządzeń cały czas wyświetla kod 43), próbowałem zabawy z programami do naprawy Directx i też bez efektów, pomóżcie żebym nie musiał robić reinstalki Windowsa 7 32bit

Odinstaluj całkowicie sterowniki, potem w trybie awaryjnym usuń pozostałości po sterownikach driver cleanerem/driver sweperem, i instaluj od nowa. Spróbuj jeszcze zaktualizować directa.

Dziękuję za odzew, a więc metodą prób i błędów udało mi się to naprawić (nie wiem czy już na dobre) zaktualizowałem Directy zarówno 9 jak i 11 ponownie reinstalowałem stery grafiki i narazie działa, właśnie trwa aktualizacja do nowszej wersji zobaczymy co będzie się działo po niej

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

  • Ja, Windows 7 ma większą/wbudowaną wersję DirectX i po kie licho ?

Według mnie masz tylko problem ze sterownikami od karty graficznej ale i tu musisz posiadać trochę znajomości :wink:

Jak do nowszej wersji to może być ponowna “kicha” :frowning:

Może pomóc a może nawet zaszkodzić - sprawdź…

Skąd pobrałeś DirectX 11?

Tak sterowniki płyty głównej są zainstalowane

Poczytałem na forach że Directy dołączane do gier potrafią nieźle namieszać w systemie a nawet go rozsypać, a tego chciałem uniknąć

To że problemem są stery od karty graficznej to i ja wiem, ale Jak widać coś tam kojarzę, metodą prób i błędów udało się to naprawić

Po zaktualizowaniu działa bez zarzutów

Ze strony microsoftu

Podsumowując po aktualizacji wszystko gra i buczy, dzięki za odzew w temacie pozdrawiam hej

Podaj linka.

yorkfield25 , ciężko w google wpisać? http://www.microsoft.com/download/en/de … x?id=17431

:lol:

Nie rozśmieszaj mnie :lol: Zawartość archiwum to Powerpoint presentation and WMA audio :lol:

Później ktoś przeczyta i będzie palił głupa, że pobrał i zainstalował DirectX 11…