Nie działają strony Google, zmienione strony startowe - OTL


(Savayron) #1

Witam wszystkich.

Mam ogromny problem. Jeszcze wczoraj wszystko było w porządku. Dziś spostrzegłam że nie działa mi żadna witryna należąca do Google (m.in. poczta Gmail, Kalendarz, serwis Blogger i inne). Jako stronę główną w przeglądarkach mam ustawioną google.pl. Po uruchomieniu Opery pod adresem google.pl wyświetla mi się strona pobierania Chrome: https://dl.dropboxusercontent.com/u/92711063/googlepl.jpg. Z kolei gdy uruchamiam Internet Explorer 9 otwiera mi się niby strona Microsoftu z odnośnikiem do pobrania najnowszej wersji IE 11 (ta wersja oczywiście nie została wydania na mój system Vista). Kiedy wpisuję zapytanie do Google bezpośrednio w pasku przeglądarki wyświeetla mi się taki komunikat: https://dl.dropboxusercontent.com/u/92711063/zapytanie%20do%20google.jpg. Taki komunikat dostaję też kiedy próbuję dostać się na pocztę gmail.com i inne usługi Google'a. Dodatkowo internet nieco mi zwolnił.

Bardzo proszę Was o pomoc. Nie wiem co się stało, sama nic nie zmieniałam :frowning: Obawiam się, że to jakaś infekcja. Poniżej zamieszczam logi z programu OTL:

OTL: http://wklej.org/id/1159423/

Extras: http://wklej.org/id/1159424/

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.


(Atis) #2

Nie widać infekcji,

Czy masz ustawione serwery DNS zalecanie przez dostawcę internetu:

http://whois.domaintools.com/195.69.110.253

Zmienianie ustawień protokołu TCP/IP:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... p-settings

Pobierz i uruchom TDSSKiller

Kliknij Start scan i jeśli coś wykryje wybierz Skip

Pokaż raport z tego programu zapisany na: C:\TDSSKiller.wersja_data_czas_log.txt


(Savayron) #3

Dziękuję Atis.

Chyba coś było na rzeczy, bo ani jedno urządzenie podłączone pod mój router nie wyświetlało witryn google'a. Przywróciłam mu ustawienia fabryczne i teraz wyszukiwarka Google objawia mi się w pełnej krasie :slight_smile:

Dziękuję za zainteresowanie.