Nie działają ustawienia komputera + problem z aktualizacją

Witam.
Dwa tygodnie temu odebrałam swojego laptopa (Lenovo G50-80) z naprawy, gdzie wymieniono dysk twardy. Okazało się, że technicy nie zainstalowali żadnych sterowników, więc musiałam zrobić to sama, ale nie w tym tkwi problem.
W ciągu kilku dni przy każdym wyłączeniu i włączeniu komputera system (Windows 8.1 64-bit) aktualizował się. Wydawało mi się to podejrzane, że Windows aktualizuje się codziennie po kilka razy. Dzisiaj, przy włączeniu laptopa ukazał mi się komunikat o treści: “Nie można ukończyć instalacji aktualizacji systemu Windows. Wycofywanie zmian”. Komputer długo nie chciał się uruchomić, ale w końcu zaskoczył. Wpisałam treść komunikatu w wyszukiwarkę Google, gdzie na stronie Microsoftu ktoś z załogi doradził użytkownikowi z podobnym problemem, by w Ustawieniach komputera wybrać opcję odświeżenia systemu. Próbowałam to zrobić, jednak ustawienia po prostu nie działają. Gdy klikam tę ikonkę z menu start (czyli kafelki) niby się otwiera, ale okno minimalizuje się a po kliknięciu nic się nie dzieje. W tym czasie użyłam programu do naprawy aktualizacji, o którym wspomniano na forum Microsoftu; wykrył problemy, które - według informacji - naprawił.
Jednak martwi mnie bardzo kwestia tych ustawień. Dlaczego nie działają? Co może być tego przyczyną? I - w końcu - co zrobić by naprawić ten problem?
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8

stąd pobierz obraz ISO, wypal na DVD lub pedrive. Wystartuj z płyty. i wybierz opcję napraw komputer następnie “Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego”. System  wgra się na nowo a ustawienia pozostaną tylko programy będzie trzeba wgrać na nowo.