Nie działają wszystkie głośniki z zestawu 5.1

Witam . Otóż mam nowego kompa z win 7 , i mam problem z głośnikami Logitech X-530 5.1. Podłączam wszystkie 3 kabelki według kolorów . W programie Menadżer Realtek HD Audio zmieniam ustawienia na 5.1 i gdy wezmę ten test to wszystkie głośniki się odzywają jak powinny . Problem zaczyna się jak włączę jakąś muzykę albo film to grają tylko dwa przednie głośniki i bas ;/ Wcześniej na starym kompie i win XP było wszystko ok.

PS. Płyta główna MSI B75A-G43 z integrowaną kartą dźwiękową.

Wiecie co się dzieje ?

piotr2794 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Czy w tych plikach jest dźwięk 5.1?

jest tak ponieważ przykładowo pliki Mp3 są w trybie dwukanałowym (stereo) ,jeśli po naciśnięciu przycisku test grają wszystkie głośniki to masz wszystko dobrze podłączone ,musisz tylko ustawić odpowiednie opcje czyli wypełnienie głośnika

link do poradnika http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1 … scie-.aspx

Dzięki, djosdanielos :slight_smile: Zrobiłem tak i zaczęły grać wszystkie . Jednak wydaje mi się że grają ciszej niż te dwa przednie.

Ciekawy jestem czy da się przerobić plik na ten tryb 5.1 i uzyskać lepszą jakość od tej .