Nie działają żadne Linuxy wgrane na USB

Nagrywałem Ubuntu, Fedorę i OpenSUSE na usb poprzez unetbootina i kilka innych programów i nic nie działa. Miga tylko ta głupkowata lampka w usb a ekran jest czarny z migającą kreską.

Czy pendrive może być jakiś uszkodzony? Przez miesiąc ciągle był czytany - muzyka.

Dodane 23.10.2011 (N) 21:16

Użyłem innego pendrive i jest ten sam problem…

Wszystko spoko robisz ale pamietaj nie kazdy linux nadaje sie na pendrive aby go zainstalowac. Sam używam Linux Mint i lepiej go spróbuj zainstalowac :slight_smile: a jak ci juz konkretnie nie idzie to sprobuj Ultraiso fajny program i w dodatku ci nagra instalke bezp. na pendrive. powodzenia

Sprawdź, czy zadziała Universal USB Installer, jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów i wszystko działało.

Jak próbujesz zmontować USB pod linuxem zapoznaj się z programem dd (oczywiście pod konsolą).

U mnie jak nagram poprzez UNetbootin to na jednym laptopie odpala bez problemu ( Acer Extensa 5620Z ), a na drugim to samo co i u Ciebie ( Acer Aspire 4810T ).

Jak dotąd nie doszedłem dlaczego tak jest.

Niestety ale nic nie działa…

Zainstalowałem nawet Ubuntu z płyty ale również nagrane Linuxy nie działają - nawet się nie próbują bootować.

A jesteś pewien że bootujesz z pendrive, a nie z dysku jako pierwszy dysk rozruchowy?