Nie działają żadne pliki tekstowe

od niedawna posiadam nowego laptopa z systemem windows 8.1. Wszystko dobrze działało, aż do niedawna… coś zaczęło szwankować… gdy próbuję otworzyć jakikolwiek plik tekstowy to próbuje się załadować i po 2 sek. wyskakuje ramka z napisem “program notatnik przestał działać”. Sytuacja jest taka sama gdy otwieram pliki programów typu word, exel i power point, a także systemowego paina. O nie mam pojęcia co się stało… ani jak to naprawić… :frowning: dodam że od tego czasu oper nie chce wyświetlać jakichkolwiek filmików choćby z serwisu youtube.

 

 

Coś modyfikowałeś ostatnio w plikach systemowych? Próbowałeś przywrócić system, do wcześniejszego stanu?

próbowałem, ale nic nie dało, ponadto jak uruchamiam jakieś pliki wideo w przeglądarce to wyskakuje błąd jakiegoś Flash Player

Zainstaluj Adoble Flash Player, bo zapewne go nie masz, skoro Ci wyskakuje taka informacja. 

@Pawelek - Najlepszy komentarz ever :smiley: Może jeszcze niech zainstaluje notatnik, bo pewnie jego też nie ma.

Zobacz lepiej, czy notatnik i inne działają jak się je uruchomi bezpośrednio (windows+R, notepad, enter), jak nie to spróbuj w trybie awaryjnym(klikasz uruchom ponownie przytrzymując shift, potem rozwiąż problemy, opcje uruchamiania, opcje zaawansowane i ustawienia uruchamiania.

Jeśli będzie działało, to wina leży najpewniej po stronie konta użytkownika, może się udać stosunkowo łatwo naprawić, jeśli nie - możliwe, że cały system trzeba zainstalować od nowa.

@wefhy, pisząc to, miałem tylko i wyłącznie Flash Playera na myśli ! Autor tematu na pewno też to wiedział.

Mnie się natomiast wydaje, że problemy są połączone, skoro wystąpiły w tym samym momencie. W dodatku skoro wcześniej filmy działały, to FlashPlayer raczej jest. No i pozostaje pytanie - skoro go nie ma, to jak może w nim wyskoczyć błąd?

Coś nie tak najwyraźniej masz z plikami systemu niestety. Dobrze by było, jeśli byś przeinstalował system, bądź odświeżył go, jeśli posiadasz Windowsa na płycie DVD.